O projekcie

"Aktywnie, zdrowo, na sportowo” to projekt zmierzający do poprawy jakości działań z zakresu promocji aktywności fizycznej we wrocławskich placówkach edukacyjnych. Jego celem jest motywowanie członków społeczności przedszkolnej i szkolnej do prowadzenia aktywnego stylu życia. Projekt obejmuje wsparcie merytoryczne nauczycieli i opiekunów w zakresie prowadzenia działań edukacyjnych oraz promocję aktywności fizycznej. Realizatorem projektu jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego oraz Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Aktywność fizyczna – radość i zdrowie każdego dziecka

Czy nie przeszło Ci nigdy przez myśl pytanie dlaczego nikt nie musi zachęcać dzikich zwierząt do ruchu? Czy tylko człowiek jest takim leniwcem, że należy go wspierać, zachęcać, a nawet nagradzać za bycie aktywnym? Niestety, na to wygląda. Wraz z postępem technologicznym i rosnącą liczbą zachowań

"Aktywnie, zdrowo, na sportowo" - ruszyła druga edycja certyfikacji przedszkoli i szkół

Ruszyła II edycja naboru do certyfikacji placówek edukacyjnych w zakresie promowania aktywności fizycznej "Aktywnie, zdrowo, na sportowo". Weź udział i pokaż, że Twoje przedszkole lub szkoła przywiązuje szczególną uwagę do promocji aktywności wśród dzieci, młodzieży i rodziców!

Materiały

Z przyjemnością prezentujemy materiały edukacyjne przygotowane w ramach projektu "Aktywnie, zdrowo, na sportowo".

Materiały skierowane są do dyrekcji szkół, nauczycieli, rodziców oraz wszystkich osób zainteresowanych tematyką aktywności fizycznej w placówkach oświatowych.

banner-love-sport-banner_1.pdf

cwicz-a2_1.pdf

cwicz-na-wf-a2_1.pdf

sportowy-idol-a2.pdf

radosc-z-aktywnosci-a2_1.pdf

e-mail: karolina.bielak@wcrs.wroclaw.pl, info@szkolawformie.pl

Lista certyfikowanych placówek

Jak dotąd w projekcie “Aktywnie, zdrowo, na sportowo” przyznano 34 certyfikaty promowania aktywności fizycznej.