IV Olimpiada "Asy Zdrowia" - podsumowanie!

W poniedziałek 22 czerwca uczniowie wrocławskich szkół gimnazjalnych po raz kolejny rywalizowali ze sobą w zawodach sportowych w ramach IV Olimpiada “Asy Zdrowia” pod hasłem Zdrowo na sportowo!

Tegoroczna edycja Olimpiady odbyła się się pod hasłem Zdrowo na sportowo!, a jej głównym celem było promowanie aktywności fizycznej w życiu codziennym, wybranych dyscyplin sportowych (także sportów nieolimpijskich) oraz wzmocnienie u uczniów poczucia odpowiedzialności za zdrowie swoje i innych.  W wydarzeniu wzięlo udział ponad 1000 uczniów z 21 wrocławskich szkół gimnazjalnych. Gimnazjaliści rywalizowali ze sobą w aż ośmiu dyscyplinach sportowych: piłka nożna, unihokej, tchouk ball, street ball, ringo, dwa ognie, przeciąganie liny, bule.

Poniżej przedstawiamy wyniki poszczególnych konkurencji:

1. Tchoukball
I. Gimnazjum 10
II. Gimnazjum 14
III.Gimnazjum 23

2. Piłka nożna
I. Gimnazjum 27
II. Gimnazjum 40
III. Gimnazjum 13

3. Dwa ognie
I. Gimnazjum 23
II. Gimnazjum 11
III. Gimnazjum 13

4. Bule
I. Gimnazjum nr 43
II. Gimnazjum nr 21
III. Gimnazjum nr 2

5. Przeciąganie liny
I. Gimnazjum nr 13
II. Gimnazjum nr 23
III. Gimnazjum nr 21

6. Ringo
I. Gimnazjum nr 16
II. Gimnazjum nr 39
III. Gimnazjum nr 15

7. Koszykówka
I. Gimnazjum 40
II. Gimnazjum 15
III. Gimnazjum 4 

8. Unihokej
I. Gimnazjum 21
II. Gimnazjum 49
III. Gimnazjum 13

W czasie trwania Olimpiady uczestnicy, w ramach akcji “Zbieraj punkty, łap nagrodę”, mogli skorzystać z dodatkowych atrakcji -  przygotowanych przez partnerów wydarzenia aktywności prozdrowotnych, za które uczniowie otrzymywali punkty, a następnie wymieniali je na nagrody. Na uczestników czekały wspaniałe eksperymenty i doświadecznia, sekcja serca połączona z profilaktyką chorób układu krążenia, warsztaty taneczne, testy sprawnościowe, nauka Karate, Kung Fu, quizy i zagadki zdrowotne oraz wiele innych ciekawych aktywności.

Nagrodę główną IV Olimpiady “Asy Zdrowia” w postaci trzydniowej wycieczki na obóz sportowy do Campu Radków w Kotlinie Kłodzkiej wygrało gimnazjum nr 13, które zdobyło największą liczbę punktów w klasyfikacji generalnej. Fundatorem nagrody jest firma CHRIS Turystyka i Rekreacja z Piaseczna – organizator obozów letnich, zimowych i zielonych szkół dla dzieci i młodzieży.

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom! Dziękujemy wszystkim nauczycielom, gościom i partnerom, bez których Olimpiada by się nie odbyła!
Do zobaczenia za rok!


Organizator: Wrocławskie Centrum Rozjowu Społecznego, Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia
Partnerzy Kluczowi:Partner Główny:

 

Partnerzy: Nutri-Med, Poradnia Psychodietetyczna, Ogólnopolskie Centrum Zaburzeń Odżywiania, Centrum Sprawności Dziecka, IFMSA, Akademia Baguazhang - Szkoła Tradycyjnego Kung Fu, Qigong, Klub Karate Tradycyjnego ” KOBU”, Hasta La Vista, Klub Karate Kyokushin A. i S. Sypień, Klub Taekwon-do Samuraj, Szkoła Tańca Esens, Grupa Magnifica, Akademia Wychowania Fizycznego, Studio Myśli Kreatywnych, Akademia Nauki, Stowarzyszenie Druga Runda, IQuest, HumanitariumSekcja Unihokeja Politechniki Wrocławskiej 
Fundatorzy nagród:META, Wrocław Aikikai, Kwatera Główna, Wrocławski Klub Karate Kyokushina  – A. i S. Sypień, Stowarzyszenie Druga Runda, Centrum wspinaczkowe -Tarnogaj, Ogrody Doświadczeń Humanitarium, Akademia Baguazhang - Szkoła Tradycyjnego Kung Fu, Qigong, Centrum Dietetyczne Nutri-Med, Klub Sportowy Samuraj, Hasta La Vista, Akademia Nauki, Poradnia Psychodietetyczna, The World Games, Akademia Tańca Esens, Grupa Magnifica, Klub Karate tradycyjnego KOBU, SkyTower, Zoo Wrocław, Aquapark Wrocław

 

Tagi: