IV Olimpiada "Asy Zdrowia" - podsumowanie!

W poniedziałek 22 czerwca uczniowie wrocławskich szkół gimnazjalnych po raz kolejny rywalizowali ze sobą w zawodach sportowych w ramach IV Olimpiada “Asy Zdrowia” pod hasłem Zdrowo na sportowo!

Tegoroczna edycja Olimpiady odbyła się się pod hasłem Zdrowo na sportowo!, a jej głównym celem było promowanie aktywności fizycznej w życiu codziennym, wybranych dyscyplin sportowych (także sportów nieolimpijskich) oraz wzmocnienie u uczniów poczucia odpowiedzialności za zdrowie swoje i innych.  W wydarzeniu wzięlo udział ponad 1000 uczniów z 21 wrocławskich szkół gimnazjalnych. Gimnazjaliści rywalizowali ze sobą w aż ośmiu dyscyplinach sportowych: piłka nożna, unihokej, tchouk ball, street ball, ringo, dwa ognie, przeciąganie liny, bule.

Poniżej przedstawiamy wyniki poszczególnych konkurencji:

1. Tchoukball

I. Gimnazjum 21
II. Gimnazjum 49
III. Gimnazjum 13

W czasie trwania Olimpiady uczestnicy, w ramach akcji “Zbieraj punkty, łap nagrodę”, mogli skorzystać z dodatkowych atrakcji -  przygotowanych przez partnerów wydarzenia aktywności prozdrowotnych, za które uczniowie otrzymywali punkty, a następnie wymieniali je na nagrody. Na uczestników czekały wspaniałe eksperymenty i doświadecznia, sekcja serca połączona z profilaktyką chorób układu krążenia, warsztaty taneczne, testy sprawnościowe, nauka Karate, Kung Fu, quizy i zagadki zdrowotne oraz wiele innych ciekawych aktywności.

Nagrodę główną IV Olimpiady “Asy Zdrowia” w postaci trzydniowej wycieczki na obóz sportowy do Campu Radków w Kotlinie Kłodzkiej wygrało gimnazjum nr 13, które zdobyło największą liczbę punktów w klasyfikacji generalnej. Fundatorem nagrody jest firma CHRIS Turystyka i Rekreacja z Piaseczna – organizator obozów letnich, zimowych i zielonych szkół dla dzieci i młodzieży.

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom! Dziękujemy wszystkim nauczycielom, gościom i partnerom, bez których Olimpiada by się nie odbyła!
Do zobaczenia za rok!

Organizator: Wrocławskie Centrum Rozjowu Społecznego, Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia
Partnerzy Kluczowi:

Partner Główny:

Partnerzy: Nutri-Med, Poradnia Psychodietetyczna, Ogólnopolskie Centrum Zaburzeń Odżywiania, Centrum Sprawności Dziecka, IFMSA, Akademia Baguazhang - Szkoła Tradycyjnego Kung Fu, Qigong, Klub Karate Tradycyjnego ” KOBU”, Hasta La Vista, Klub Karate Kyokushin A. i S. Sypień, Klub Taekwon-do Samuraj, Szkoła Tańca Esens, Grupa Magnifica, Akademia Wychowania Fizycznego, Studio Myśli Kreatywnych, Akademia Nauki, Stowarzyszenie Druga Runda, IQuest, HumanitariumSekcja Unihokeja Politechniki Wrocławskiej
Fundatorzy nagród:META, Wrocław Aikikai, Kwatera Główna, Wrocławski Klub Karate Kyokushina  – A. i S. Sypień, Stowarzyszenie Druga Runda, Centrum wspinaczkowe -Tarnogaj, Ogrody Doświadczeń Humanitarium, Akademia Baguazhang - Szkoła Tradycyjnego Kung Fu, Qigong, Centrum Dietetyczne Nutri-Med, Klub Sportowy Samuraj, Hasta La Vista, Akademia Nauki, Poradnia Psychodietetyczna, The World Games, Akademia Tańca Esens, Grupa Magnifica, Klub Karate tradycyjnego KOBU, SkyTower, Zoo Wrocław, Aquapark Wrocław