Finał Młodzieżowych Igrzysk Sportowych już 23 czerwca!

Finał Młodzieżowych Igrzysk Sportowych już 23 czerwca!

Wielki finał tegorocznych Młodzieżowych Igrzysk Sportowych odbędzie się 23 czerwca na Polach Marsowych w pobliżu Stadionu Olimpijskiego!

Uroczyście finał Igrzysk otwarty zostanie o godz. 10:00. Przez cztery godziny i zawodnicy, i dopingująca ich publiczność, będą mieli okazję do świetnej zabawy. Przede wszystkim poznają część sportów nieolimpijskich, których stolicą już za dwa lata zostanie Wrocław. Na Polach Marsowych stanie m.in. boisko do piłki ręcznej, ścianka wspinaczkowa, będzie można zespołowo poprzeciągać linę, zagrać we francuskie bule, czy spróbować sił w sumo.

Koncerty młodzieżowych zespołów muzycznych uświetnią rozgrywki sportowe, a młodzi artyści ze sceny zaproszą wszystkich do wspólnej zabawy.

W trakcie finału dla kibiców zorganizowane zostaną sekcje sportowo-sprawnościowe. Za poprawne wykonanie zadania dzieci i młodzież otrzymywać będą punkty. A zdobywcy największej liczby otrzymają nagrody. Nagrody przewidziano także dla szkół, których uczniowie okażą się najlepsi w wykonywaniu zadań sportowo-sprawnościowych – będą to cenne vouchery na sprzęt sportowy.

Zachęcamy wszystkie szkoły do zgłaszania udziału uczniów, jako kibiców, podczas Igrzysk. Na stronie http://wcrs.wroclaw.pl/mis2015 przygotowany został specjalny formularz, za pomocą którego można zgłosić udział szkoły w imprezie.

Tagi: