I Dziecięca Spartakiada Przedszkoli Promujących Zdrowie Wrocław – Śródmieście

Dnia 2 czerwca 2015r odbyła się I Dziecięca Spartakiada Przedszkoli Promujących Zdrowie. Organizatorem było Przedszkole Nr 3 mieszczące się przy ul. Nowowiejskiej 80.


W spartakiadzie brało udział 10 przedszkoli:

  • O godzinie: 9.30 Przedszkola nr.: 121, 74, 109, 77, 25, 2

  • O godzinie: 12.00 Przedszkola nr.: 147, 48, 54, 3


Głównym celem zawodów sportowych było nabywanie nawyków zdrowego stylu życia oraz rozwijanie ogólnej sprawności ruchowej poprzez:

-zabawy bieżne,

-skoczne,

-rzutne z elementami równowagi,

-czworakowanie


Spartakiada przebiegła w miłej i radosnej atmosferze, mimo zaciętej rywalizacji. Wszystkie dzieci chętnie brały udział we wszystkich konkurencjach sportowych i z uśmiechem na twarzy starały się je jak najlepiej wykonać. Niewątpliwie wpływ na wzrost ich zaangażowanie miały także nasze sportowe maskotki spartakiady – Lew Leon i Wesoły Klaun zagrzewające do boju zawodników przez całe zawody.


Konkurencjami, w których startowali młodzi zawodnicy to:

- Bieg z piłką slalomem miedzy pachołkami i oddanie rzutu do kosza,

- Przejście w płetwach po wyznaczonym torze,

- Pokonanie tunelu na czworakach, a następnie przelanie wody z jednego kubka do drugiego,

- Skoki do kół hula – hop. Przejście równoważne po ławeczce,

- Skoki w workach,

- Pokonanie toru przeszkód zbudowanego z brył. Przetoczenie się przez materac.


Warto zaznaczyć, że organizatorzy Spartakiady postarali się o pełne wykorzystanie wszystkich dostępnych sprzętów sportowych, dzięki czemu zawody stały na bardzo wysokim poziomie i były bardziej atrakcyjne nie tylko dla zawodników, ale także dla kibiców. Po zakończeniu zmagań wszystkim uczestnikom wręczone zostały medale, a przedszkolom Puchary i pamiątkowe dyplomy. Nad bezpieczeństwem dzieci i sprawnym przebiegiem zawodów czuwali wolontariusze z zaprzyjaźnionego Liceum Ogólnokształcącego.


Kolejne zawody już za rok!

Do zobaczenia!

Tagi: