„Superbohaterowie jedzą śniadanie” – spotkanie z piłkarzami Śląska Wrocław już za nami!

Jak wyglada śniadanie piłkarza? Dlaczego w ogóle powinniśmy jeść śniadanie? Czy zawodowi piłkarze lubią warzywa? Już znamy odpowiedzi na te pytania! Piłkarze WKS-u Śląsk Wrocław spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 34, żeby porozmawiać o zdrowym odżywianiu. Spotkanie odbyło się w ramach akcji „Superbohaterowie jedzą śniadanie”.

 Zawodnicy opowiedzieli dzieciom, dlaczego  powinny jeść zdrowe i wartościowe śniadania. Mariusz Pawelec zdradził nam jak wygląda jego przykładowe śniadanie - aby mieć dzisiaj siłę na treningu na śniadanie zjadł owsiankę z owocami. Krzysztof Ostrowski wytłumaczył uczniom dlaczego śniadanie jest takie ważne - powinniśmy je jeść, ponieważ śniadanie daje nam enegrię na cały dzień. W trakcie spotkania dowiedzieliśmy się także jakie jest ulubione warzywo Jakuba Wrąbla - okazało się, że jest to pomidor. 

Po części poświęconej rozmowie, uczniowie razem z piłkarzami wykonali dwa śniadaniowe dania: zielony koktajl mocy oraz kanapkę piłkarza, a następnie wspólnie je zjedli. Nie zabrakło również czasu na zdjęcia i autografy - każdy z uczestników otrzymał kartę z autografem oraz śniadaniowkę, w której może zabierać do szkoły zdrowe śniadania.

Poniżej podajym przepisy na przygotowane z piłkarzami posiłki.

Koktajl mocy:
- garść szpinaku
- świeży sok wyciśnięty z pomarańczy oraz połowy cytryny
- jabłko
- 1/2 banana
Wykonanie: Wyciśnij świeży sok z pomarańczy i cytryny (można uzupełnić wodą), dodaj obranego banana, jabłko i szpinak. Możesz dodać do smaku odrobinę miodu lub soczystą porcję ananasa. Całość zblednuj. Smacznego! 

Kanapka sportowca:
- wafel ryżowy
- plaster białego sera
- plastry pieczonego buraka
- pesto z rukoli i słonecznika
- roszponka
- awokado- papryka
Wykonanie: Wafel posmaruj przygotowanym wcześniej pesto. Następnie ułóż kolejno: plaster sera białego, pieczonego buraka, awokado, paprykę. Ozdób roszponką. 

Smacznego!

Tagi: