Dzień Sportu we Wrocławiu - aktywności sportowe!

W trakcie Dnia Sportu we Wrocławiu uczestnicy, poza możliwością zmierzenia się ze sobą w różnych dyscyplinach sportowych, będą mieli okazję podszkolić swoje umiejętności na stoiskach sportowych zorganizowanych przez naszych Partnerów.  Zobaczcie co dla nas przygotowali!


Akademicki Związek Sportowy Wratislavia 
Celem Klubu jest upowszechnianie kultury fizycznej, podnoszenie sprawności fizycznej i polepszanie stanu zdrowia członków Klubu i społeczności akademickiej, a także rozwijanie sportu w środowisku akademickim.
Wszyscy uczestnicy wydarzenia będą mogli wziąć udział w zawodach na regowiosłach dzięki uprzejmości naszego Partnera - Akademickiego Związku Sportowego Wratislavia, który udostępnia nam sprzęt sportowy.

 


Fundacja Wspierania Edukacji i Rozwoju Osobistego Helios
Fundacja zajmuje się popularyzowaniem wartości, postaw i zachowań społecznych, a w szczególności dążenia do osobistego rozwoju, przedsiębiorczości, kreatywności.
Na stoisku zorganizowanym przez Fundację uczestnicy będą mogli wziąć udział w konkursach sportowych: odpowiedzieć na pytania dotyczące sportu, a także spróbować swoich sił w rzucie rzutkami!
Zdrowe Kieszonkowe
Zdrowe Kieszonkowe to innowacyjne rozwiązanie propagujące zdrowe odżywianie, skierowane do szkół podstawowych i gimnazjów. Projekt zapewnia uczniom na terenie szkoły zdrowe produkty żywnościowe dostępne w specjalnie oznakowanych maszynach vendingowych (automatach) usytuowanych na terenie szkoły. Zakup odbywa się bezgotówkowo z wykorzystaniem kart i breloków do płatności zbliżeniowych.
Na stoisku partnera każdy chętny będzie mógł wziąć udział w kapselkowym torze przeszkód!

 

Akademia Baguazhang - Szkoła Tradycyjnego Kung Fu, Qigong
Nauka Tradycyjnego Kung Fu i Qigong we Wrocławiu. Zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Dzięki trenerom z Akademii Baguazhang uczestnicy będą mogli poćwiczyć elementy tradycyjnego Kung Fu, Taijiquan!

 

Hasta La Vista
Hasta la Vista jest nowoczesnym i profesjonalnym ośrodkiem sportowym umożliwiającym trenowanie squasha, badmintona, tenisa stołowego, kształtowanie sylwetki na siłowni i podczas zajęć fitness oraz relaks w strefie SPA.
W ramach stoiska  utworzonego przez Centrum Sportowe Hasta La Vista uczestnicy będą mogli poznać podstawy nauki gry w squasha!

 

SpecActive Obozy Kolonie Wycieczki
Aktywność to nasza specjalność! W naszej ofercie znajdują się: obozy i kolonie letnie dla dzieci i młodzieży: Camp Active i Camp Power, wycieczki szkolne, zielone szkoły, obozy zimowe, wyjazdy integracyjne i motywacyjne. Zero nudy-masa wrażeń!!!
Uczestnicy odwiedzający stoisko będą mogli spróbować swoich sił w grze w kręgle fińskie!

Klub Kendo Ryushinkai / Fundacja Przyjaźni Polsko-Japońskiej NAMI
Klub prowadzi treningi kendo dla dzieci, młodzieży i dorosłych. 
Uczestnicy odwiedzający to stoisko będą mieli niepowtarzalną okazję do poznania prawidłowych cięć stosowanych w kendo!

 

Klub Karate Kyokushin Agnieszka i Sylwester Sypień
działalność klubu obejmuje profesjonalne treningi karate kyokushin dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Uczestnicy odwiedzający stoisko będą mogli zmierzyć się ze swoimi słabościami oraz sprawdzić swoją sprawność -  przekonają się ile powtórzeń ćwiczeń (pomki, przysiady, brzuszki itd.) są w stanie wykonać w 30 sekund!

 

 

SKN Bean
Zajmuje się konstrukcją urządzeń elektronicznych oraz oprogramowania, które można zastosować w medycynie. W ramach ostatnich wydarzeń koło zgłębiło zagadnienie ruchu, wykorzystując czujniki używane w monitorowaniu postępów chorób z zaburzeniami równowagi.
Uczestnicy odwiedzający stoisko będą mogli wziąć udział w grze "The Stabillity Challange", dzięki której zmierzą drżenie swoich dłoni!

 

Klub Samuraj
Klub Sportowy Samuraj rozpoczął swoją działalność w 2008 roku. Zajmuje się prowadzeniem zajęć z zakresu Taekwon-do dla wszystkich grup wiekowych - przedszkolaki, dzieci szkolne, młodzież oraz dorośli. Zajęcia prowadone są w 15 oddziałach na terenie Wrocławia, Kątów Wrocławskich, Żernik Wrocławskich, Szewc, Miękini oraz Wołowa, zrzeszając łącznie ponad 700 osób. Corocznie klub organizuje własne turnieje i zawody oraz jest zapraszany na imprezy krajowe i zagraniczne.
W ramach stoiska utworzonego przez Klub Sportowy Samuraj uczestnicy wydarzenia będą mogli wziąć udział w walkach kalaki piankowym mieczem!

 

The World Games
Światowe Igrzyska Sportowe The World Games 2017 to niepowtarzalna okazja, by stworzyć warunki do rozwoju aktywności fizycznej – zarówno młodszych, jak i starszych. A wspaniałym finałem tego przedsięwzięcia będą zmagania ok. 3500 zawodników na wrocławskich arenach w 2017 roku.
W miasteczku zorganizowanym przez  The World Games 2017 każdy będzie mógł wczuć się rolę  zawodnika startującego w Igrzyskach dzięki strefie wirtualnej rzeczywistości. Natomiast  w strefie warsztatowej każdy będzie mógł spróbować sił w futbolu amerykańskim - jednej z dyscyplin sportowych The World Games 2017!


Dodatkowo w ramach stoisk zorganizowanych przez Szkołę w Formie każdy będzie mógł spróbować swoich sił w: grze w klasy, unihokeju, piłce nożnej, kręceniu hula hop oraz strzelaniu z łuków

Szczegółowe informacje na temat Dnia Sportu we Wrocławiu znajdują się tutaj.

Termin: 
01.06.2016 (środa), 9.00 to 15.00
Tagi: