Rodzinna akademia kulinarna- bezpłatne warsztaty dla rodziców i dzieci

W ramach projektu „Smacznie, zdrowo, wartościowo” rusza cykl bezpłatnych warsztatów żywieniowych pt. „Rodzinna akademia kulinarna”. Pierwsze spotkanie startuje już 18 sierpnia i poświęcone będzie diecie bezglutenowej.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat diety bezglutenowej, alergii i komponowania zbilansowanych posiłków dla dzieci z nadwrażliwością na wybrane substancje pokarmowe? A może chciałbyś poznać pomysły na zdrowe i pyszne słodkości oraz drugie śniadania, które będziesz mógł przygotować dla swoich pociech? Zapraszamy do udziału w bezpłatnych warsztatach żywieniowych, w ramach których rodzice znajdą odpowiedzi na powyższe pytania, a ponadto wraz z dzieckiem będą się świetnie bawić przygotowując wspólnie proponowane potrawy.

Tematy i terminy warsztatów:

1. Dieta bezglutenowa

Na warsztaty zapraszamy rodziców wraz z dziećmi od 4 roku życia. Uczestnicy pod okiem pani dietetyk przygotują mini pizzę na cieście ryżowym z dodatkami (doskonała okazja do zapoznania się ze składem gotowych produktów dostępnych na rynku), tartaletki z mieszanki mąk bezglutenowych z kremem na bazie kaszy jaglanej, awokado, bananów oraz kakao oraz domową lemoniadę.

Zagadnienia poruszone podczas spotkania:

1. Czym jest gluten?

2. Celiakia i inne przyczyny, z powodu których należy wykluczyć gluten z diety.

3. Produkty zbożowe bezpieczne dla osób będących na diecie bezglutenowej.

4. Czy osoby zdrowe powinny przechodzić na dietę wykluczającą gluten?

5. Czy i jak wprowadzać gluten do diety niemowlęcia?

6. Produkty w których często "ukrywa" się gluten.


Prowadzący: Elżbieta Sworobowicz, Akademia Żywienia

Termin i miejsce warsztatu:

18.08.2016r. godz. 17:30 -20:00 WCRS, pl. Dominikański 6, sala 210

Obowiązują zapisy: maksymalna liczba uczestników to 20 osób


2. Zdrowe słodkości

Zagadnienia, które zostaną omówione przez dietetyka w trakcie spotkania:

1. Dlaczego tak lubimy słodki smak?

2. Cukier - dozwolona używka.

3. Dlaczego nadmiar cukru w diecie tak bardzo szkodzi zdrowiu?

4. W jakich produktach i pod jakimi nazwami ukrywa się cukier?

5. Czy słodziki są zdrowe?

6. Czym bezpiecznie dla zdrowia zastąpić cukier?

Na warsztaty zapraszamy rodziców wraz z dziećmi od 4 roku życia. W trakcie spotkania uczestnicy wraz z panią dietetyk przygotują pożywny, słodki podwieczorek. Będą to trufle bakaliowe na bazie płatków owsianych i mini tarty z mąki pełnoziarnistej ze śliwkami. Nie zabraknie również kolorowych, naturalnych lemoniad: ogórkowa z limonką, arbuzowa, pomarańczowa i cytrynowa z imbirem – słodzone miodem lub stewią.

Prowadzący:
Elżbieta Sworobowicz, Akademia Żywienia

Termin i miejsce warsztatu:

25.08.2016r. godz. 17:30 - 20:00 WCRS, pl. Dominikański 6, sala 210

Obowiązują zapisy: maksymalna liczba uczestników to 20 osób 


3. Zdrowe i smaczne drugie śniadanie
Na warsztaty serdecznie zapraszamy rodziców wraz z dziećmi od 4 r.ż.  

Zajęcia będą poświęcone wspólnemu przygotowywaniu śniadań. Warto pamiętać o tym, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Nie należy o nim zapominać w porannym pośpiechu. Głodni nie możemy skoncentrować się na codziennych obowiązkach, jesteśmy podatni na stres a nasze dzieci są senne i rozdrażnione. Wchodzą w konflikty z rówieśnikami i mają problemy z nauką i przyswajaniem materiału podczas zajęć. Aby temu zapobiec, wystarczy tak niewiele - zjeść śniadanie.

Jak przygotować pyszny, pożywny posiłek oraz jak sprawić, by śniadanie nie było nudne, dowiesz się podczas warsztatów, na które zapraszamy już niebawem. W czasie spotkania wspólnie przygotujemy II śniadanie, które z apetytem zjesz w szkole. Pamiętaj! Warto zacząć dzień od zdrowego i pożywnego posiłku, ponieważ śniadanie daje moc!

Prowadzący: Grażyna Karczewska
Termin i miejsce warsztatu:
22.09.2016 r. godz. 17:30 - 20:00, pl. Dominikański 6, sala 210
Obowiązują zapisy: maksymalna liczba uczestników to 20 osób ZAPISY
Uwaga! Wszystkich rodziców prosimy o zabranie ze sobą deseczek oraz nożyków

4. Z alergią pokarmową na co dzień
Na warsztaty serdecznie zapraszamy rodziców wraz z dziećmi od  9-10 r.ż., uczniami szkoły podstawowej. Zajęcia mają w praktyczny sposób przybliżyć zagadnienia alergii, by łatwiej oswoić się z nią w codziennym, zabieganym, wypełnionym obowiązkami życiu.

Zagadnienia, które zostaną poruszone podczas spotkania:
1. Czym jest alergia? – pokrótce omówione zostaną rodzaje alergii i nietolerancji pokarmowych.
2. Niepokojące symptomy, mogące świadczyć o alergii.
3. 
Najczęstsze alergeny pokarmowe, źródła ich występowania.
4. 
Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 r. w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności – jako konsumenci jesteśmy chronieni i mamy prawo do informacji.
5. Jak poruszać się w gąszczu dostępnych artykułów spożywczych i znaleźć informacje niezbędne dla alergika.
6. 
Produkty przyjazne dla alergika, czyli czym zastąpić alergeny we własnej kuchni.
7. Smakowite ukoronowanie warsztatów – wspólnie przygotujemy smaczne „co nieco” :-)

Prowadzący: Grażyna Karczewska
Termin i miejsce warsztatu:
Uwaga! Zmiana terminu szkolenia
Warsztaty w dniu 10.10.2016 r. zostały odwołane! O kolejnym terminie warsztatu będziemy wkrótce informować!

Obowiązują zapisy: maksymalna liczba uczestników to 20 osób ZAPISY
Uwaga! Wszystkich rodziców prosimy o zabranie ze sobą deseczek oraz nożyków

Organizatorzy: Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miesjkiego Wrocławia  

Termin: 
18.08.2016 (czwartek), 17.30 to 20.00
25.08.2016 (czwartek), 17.30 to 20.00
15.09.2016 (czwartek), 18.00 to 20.30
22.09.2016 (czwartek), 17.30 to 20.00
Tagi: