Rowerowe rozpoczęcie X Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia

W sobotę, 24 września w rowerowym stylu rozpoczniemy 10. Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia. Rowerowy Peleton organizowany jest pod hasłem "Wybierz zdrowie. Jedź z nami!". Start o godz. 10.00 spod Hali Stulecia.

Rowerowy Peleton przejedzie ulicami miasta, by ostatecznie dojechać na Wyspę Słodową na której rozpocznie się najzdrowsze wydarzenie we Wrocławiu. Rowerzyści będą mieli do pokonania ok. 7 km. W Peletonie może wziąć udział każdy miłośnik jednośladów. Zapraszamy rodziny z dziećmi, młodzież szkolną, ale także seniorów. Nie ma ograniczeń wiekowych, jednak osoby poniżej 18 roku życia muszą dostarczyć zgodę rodziców lub opiekuna. Natomiast osoby poniżej 16 roku życia mogą wziąć udział tylko pod opieką rodzica lub upoważnionego opiekuna.

Udział w imprezie jest bezpłatny. Każdy uczestnik, który zgłosi się przez formularz elektroniczny otrzyma:

• pamiątkowy numer uczestnika peletonu
  • pamiątkowy gadżet reklamowy
  • wodę

Jakie są zasady bezpieczeństwa?

Każdy uczestnik powinien posiadać sprawny rower, odpowiednio wyposażony zgodnie z obowiązującymi przepisami. W czasie udziału w peletonie zabrania się ścigania, a uczestnikom zaleca się przejazd w kasku rowerowym. Nad bezpieczeństwem przejazdu panują przeszkoleni wolontariusze i przedstawiciele organizatora w asyście Policji. Przejazd odbywa się drogami publicznymi, zgodnie z zasadami ruchu drogowego tj. prawą stroną jezdni. Zabrania się jazdy bez trzymania, co najmniej jednej ręki na kierownicy roweru oraz nóg na pedałach, zajeżdżania drogi innym uczestnikom rajdu i użytkownikom drogi, zwalniania lub zatrzymywania bez uzasadnionej przyczyny, wjeżdżania na chodniki utrudniając poruszanie się pieszym.

Jakie są nagrody?

Planowane jest losowanie nagród po zakończeniu peletonu w czasie Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia na Wyspie Słodowej. Dodatkowo nagrodzeni zostaną:

• najstarszy uczestnik peletonu
  • najmłodszy uczestnik peletonu jadący samodzielnie
  • najmłodszy uczestnik peletonu jadący z rodzicem [w przyczepce lub foteliku]

A również najliczniejsze grupy:

• szkolna
  • klubu seniora
  • rodzinna

Uczestnictwo w peletonie to wyjątkowa okazja, aby przyjemnie spędzić czas na świeżym powietrzu, a przy tym zadbać o swoje zdrowie.

Na wydarzenie obowiązują zapisy.

Organizator: Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN. Projekt "Rowerowy Peleton" współfinansowany jest ze środków Gminy Wrocław.

Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia znajdują się na stronie Stowarzyszenia oraz w wydarzeniu naFacebooku.

Wybierz zdrowie! Jedź z nami!