Dziecko w wirtualnym świecie

Czy gry komputerowe to samo zło? Czy rzeczywiście mają wyłącznie negatywny wpływ na zdrowie psychiczne i fizyczne dzieci? A może grom komputerowym należy przyjrzeć się w sposób wolny od uprzedzeń, odwołując się do wyników badań, a nie tylko domysłów?

Wykład o tym, jak być dla dziecka przewodnikiem po wirtualnym świecie i uczyć je mądrego korzystania z Internetu i nowych technologii odbędzie się 28 lutego 2017 r. (wtorek) na Uniwersytecie SWPS przy ul. Ostrowskiego 30b.
Warsztat „Jak pomóc dziecku przeżyć w cyfrowej dżungli” poprowadzi Jakub Kuś, psycholog nowych technologii, wykład „Gry komputerowe – jak widzi je psycholog” – dr Tomasz Grzyb, psycholog społeczny.

WYKŁAD "Gry komputerowe - jak widzi je psycholog"

Czy gry komputerowe rzeczywiście są takie straszne, jak się zwykło je przedstawiać? Czy faktycznie jednym z najgorszych prezentów, jakie można podarować dziecku, jest PlayStation? A może granie to nie strata czasu, lecz impuls do rozwoju?Podczas wykładu przeanalizujemy najnowsze ustalenia naukowe w tym obszarze. Poruszymy także kwestie związane z graniem w sieci: sprawdzimy między innymi, czy sposób tworzenia postaci w MMOG (Massively Multiplayer Online Games) może powiedzieć nam coś o naszym dziecku. Wykład adresowany jest przede wszystkim do rodziców, ale wszyscy zainteresowani nowymi mediami, grami i Internetem najprawdopodobniej znajdą w nim coś dla siebie.

Termin i miejsce:
28 lutego 2017 r., godz. 17.00
Uniwersytet SWPS we Wrocławiu, ul. Ostrowskiego 30b, sala 120

WARSZTAT "Jak pomóc dziecku przeżyć w cyfrowej dżungli"

Podczas warsztatu jego uczestnicy dowiedzą się, jakie są najskuteczniejsze, naukowo i praktycznie potwierdzone sposoby na walkę z zagrożeniami wynikającymi ze złego korzystania z Internetu oraz jak im zapobiegać. Poruszone zostaną także takie wątki, jak generowanie „wirtualnej empatii” oraz, w jaki sposób można najlepiej wykorzystywać nowe technologie, aby prowadziły do rozwoju osobistego oraz pomocy innym. W trakcie warsztatu zostaną także omówione kompleksowo kwestie związane z zapewnieniem dziecku bezpieczeństwa w sieci oraz tego, w jaki sposób uczyć dzieci dobrego korzystania z zasobów internetowych.

Termin i miejsce:
28 lutego 2017 r., godz. 18.45
Uniwersytet SWPS we Wrocławiu, ul. Ostrowskiego 30b, sala 116
Uwaga: na warsztat obowiązuje limit miejsc.

Udział w wykładzie i warsztatach jest bezpłatny. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń. Obowiązują wcześniejsze zapisy.
Więcej informacji.

Termin: 
28.02.2017 (wtorek), 17.00 to 20.15
Tagi: