Uruchamiamy dzieciaki!

Źródło: www.umed.wroc.pl

Brak ruchu jest już problemem społecznym. Przed laty trudno było zachęcić dziecko do powrotu z podwórka do domu. Dziś odwrotnie, sztuką jest oderwać je od telefonu komórkowego, komputera czy telewizora. <--break->

Akcja prozdrowotna „Uruchamiamy Dzieciaki” organizowana jest pod patronatem honorowym Prezydenta Wrocławia, Jego Magnificencji Rektora prof. Marka Ziętka, wspólnie przez Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu i Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu.  Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na problem nadwagi i otyłości oraz zbyt małej aktywności fizycznej u dzieci. W inicjatywę zaangażowali się już lekarze specjaliści, którzy zajmują się profilaktyką i leczeniem dzieci.

Pierwsza mini-konferencja skierowana do nauczycieli odbyła się 9 stycznia 2017 r. Uczestnicy dowiedzieli się, jak otyłość wpływa na słuch, czym jest „martwe” mleko oraz ile ruchu potrzebuje dziecko, żeby uniknąć problemów z wagą?
Zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się 6. marca, w godzinach od 14 do 16 w Sali wykładowej Wydziału Farmaceutycznego z oddziałem Analityki Medycznej przy ul. Borowskiej 211.

Program Konferencji Edukacyjnej cyklu Uruchamiamy Dzieciaki w dniu 06.03.2017
Godzina:
14:00 Otwarcie konferencji dr hab. Tomasz Zatoński
14:10 dr hab. Tomasz Zatoński, Katedra i Klinika Otolaryngologii Chirurgii Głowy i Szyi „Smog a aktywność”.
14:30 mgr Małgorzata Kaczmarek-Fojtar, psycholog, psychoterapeuta, Katedra i Klinika Medycyny Ratunkowej “Kiedy widzę, że problemem dziecka jest otyłość. Jak rozmawiać z dziećmi i ich rodzicami o otyłości?”
14:50 mgr Alicja Basiak - Specjalista ds. Żywienia. „Suplementy i witaminy w diecie najmłodszych”
15:10 Paweł Rańda – wicemistrz olimpijski z Pekinu, dyrektor Biura Sportu Urzędu Marszałkowskiego – „Od trzepaka na olimpijskie podium – rzecz o motywacji”
15:30 Aldona Maziak, prezes Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego WTH Wrocław „Dzieci zimą hartują ciało i charakter. Wrocław gra w hokeja na lodzie”.
15:45 Pytania, dyskusja, wnioski.
16:00 Zakończenie konferencji.

Wstęp wolny.
Uwaga!  Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc uczestnicy konferencji zobowiązani są do rejestracji.

Źródło: www.bieg.umed.wroc.pl

Termin: