Warsztaty zdrowego odżywiania dla uczniów wrocławskich szkół! II edycja - semestr wiosenny

Jak jedzenie wpływa na nasz organizm? Co jeść, żeby być zdrowym? Studenci dietetyki Uniwersytetu Medycznego przeprowadzą we wrocławskich szkołach warsztaty dotyczące zdrowego stylu życia i pokażą uczniom, że warto dbać o zdrowie!<--break->

Praktyczna wiedza w zakresie żywienia zostanie przekazana w taki sposób, by jak najwięcej przydatnych informacji pozostało w pamięci uczestników. Można więc spodziewać się ciekawej formy zajęć, która w żaden sposób nie będzie przypominać nudnego wykładu. Dodatkową atrakcją podczas lekcji będą eksperymenty, dzięki którym uczestnicy na własne oczy przekonają się jaką ilość cukru, soli oraz tłuszczu zawierają produkty spożywane przez nich na co dzień.

W tej edycji warsztaty skierowane są do uczniów klas 5 i 6 szkoły podstawowej oraz gimnazjalistów z klas 1 i 2. Zajęcia odbędą się na terenie placówek edukacyjnych, które zgłoszą chęć udziału w projekcie. Zajęcia trwają 2 godziny lekcyjne, w zakresie godzin podanych przy terminach.

UWAGA!
Obowiązkiem szkoły zgłaszającej uczniów do udziału w warsztatach jest zapewnienie sali lekcyjnej oraz sprzętu multimedialnego (tablica multimedialna, laptop, rzutnik). Sala musi być dostępna przez 2 kolejne godziny trwania zajęć. Terminy określają, do której grupy wiekowej skierowane są zajęcia (czy są to uczniowie klas 5 i 6 szkoły podstawowej czy klas 1 i 2 gimnazjum). 
W każdym z podanych terminów zajęcia mogą być prowadzone jednocześnie w dwóch szkołach -- dla uczniów trzech różnych klas w każdej lub w jednej --  jeśli szkoła zdecyduje się, aby zajęcia zostały poprowadzone równolegle dla 6 klas. 
Zajęcia dla każdej z klas prowadzone są w tym samym czasie, ale w osobnej sali lekcyjnej.

Terminy warsztatów:

  • klasy ze szkół podstawowych:

26.04.2017 r. (środa), godz. 10.15–12.00
Warsztaty skierowane do uczniów klasy 5 i 6 szkoły podstawowej.
Wolne miejsca: 2 szkoły, po 3 klasy każda (lub jedna szkoła, zajęcia dla 6 klas)
Warsztaty będą prowadzone przez dwie godziny lekcyjne i odbędą się w sali wyznaczonej przez szkołę, która weźmie udział w projekcie.
Liczba szkół, w których odbędą się warsztaty: 1 lub 2

10.05.2017r. (środa), godz. 10.15 – 12.00
Warsztaty skierowane do uczniów klasy 5 i 6 szkoły podstawowej.
Wolne miejsca: 2 szkoły, po 3 klasy każda (lub jedna szkoła, zajęcia dla 6 klas)
Warsztaty będą prowadzone przez dwie godziny lekcyjne i odbędą się w sali wyznaczonej przez szkołę, która weźmie udział w projekcie.
Liczba szkół, w których odbędą się warsztaty: 1 lub 2

  • klasy ze szkół gimnazjalnych:

27.04.2017 r. (czwartek), godz. 10:45-12:45
Warsztaty skierowane do uczniów klasy 1 lub 2 gimnazjum.
Wolne miejsca: 2 szkoły, po 3 klasy każda (lub jedna szkoła, zajęcia dla 6 klas)
Warsztaty będą prowadzone przez dwie godziny lekcyjne i odbędą się w sali wyznaczonej przez szkołę, która weźmie udział w projekcie.
Liczba szkół, w których odbędą się warsztaty: 1 lub 2

11.05.2017 r. (czwartek), godz. 10.45 – 12.45
Warsztaty skierowane do uczniów klasy 1 lub 2 gimnazjum.
Wolne miejsca: 2 szkoły, po 3 klasy każda (lub jedna szkoła, zajęcia dla 6 klas)
Warsztaty będą prowadzone przez dwie godziny lekcyjne i odbędą się w sali wyznaczonej przez szkołę, która weźmie udział w projekcie.
Liczba szkół, w których odbędą się warsztaty: 1 lub 2

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc o udziale w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń. Obowiązują wcześniejsze zapisy.

Szczegóły dotyczące organizacji warsztatów oraz dokładnego czasu trwania zajęć w podanym przy terminach zakresie godzin będą ustalane indywidualnie z każdą placówką, która weźmie udział w programie.

Warsztaty prowadzone są przez studentów dietetyki Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Studenci, przygotowują zajęcia pod opieką asystentów z Zakładu Dietetyki: dr Dorota Różańska, mgr Klaudia Konikowska, mgr Magdalena Narbutowicz, mgr Anna Czekajło. Koordynatorki podkreślają cel warsztatów, czyli przekazanie uczniom informacji dotyczących zasad racjonalnego odżywiania, umiejętności wyboru zdrowszych wersji produktów z różnych grup, a także podkreślenie roli I i II śniadania oraz czytania etykiet produktów spożywczych.

Poza tematem odżywiania, podczas zajęć zostanie poruszona kwestia aktywności fizycznej. Jak powszechnie wiadomo ruch jest nieodłącznym elementem zdrowego stylu życia. Dzięki przekazanym informacjom uczniowie dowiedzą się, jak ich wybory dotyczące jedzenia i sposobu spędzania wolnego czasu wpływają na masę ciała, a także energię i samopoczucie każdego dnia.

Termin: 
26.04.2017 (środa), 10.15 to 12.00
27.04.2017 (czwartek), 10.45 to 12.45
10.05.2017 (środa), 10.15 to 12.00
11.05.2017 (czwartek), 10.45 to 12.45
Tagi: