Promocja zdrowia w Przedszkolu nr 57 "Mały Książę" we Wrocławiu

Od dnia 13.02.2017r. do 17.02.2017r w Przedszkolu nr 57 "Mały Książę" we Wrocławiu był realizowany Projekt edukacyjny "Dzieci nie jedzą śmieci", dzięki któremu najmłodsi zostali zapoznani ze znaczeniem zdrowej żywności (znaczenie podstawowych składników pokarmowych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka).
Zrozumiały konieczność spożywania zdrowej i zróżnicowanej żywności ze względu na jej wartości odżywcze i zdrowotne – kultura żywienia. Dzieci zostały zachęcone do podjęcia decyzji o zmianie nawyków żywieniowych oraz do troszczenia się o własne zdrowie.
W kolejnych dniach tj. 16.02.2017r. i 17.02.2017r. odwiedziły nas bardzo sympatyczne Osoby Pani Alicja oraz Pani Karolina i przeprowadziły warsztaty zdrowego żywienia dla dzieci "Jem Zdrowo Kolorowo" połączone z prelekcją dietetyka oraz degustacją zdrowych i bezpiecznych produktów -Lokalnego Rolnika.
Dzieci wspólnie układały piramidę żywności i rozmawiały o zdrowym odżywianiu. Przedszkolaki robiły samodzielnie zdrowe kanapki, zdrowe słodycze, soki bez cukru. Na zakończenie dzieci otrzymały dyplomy i upominki od organizatorów.
Było bardzo miło, zdrowo i smakowicie!
Dnia 20.02.2017r. nasze przedszkole odwiedziły Koszykarki w ramach akcji - " Ślęza rozrusza Wrocław". Było to bardzo sympatyczne sportowe wydarzenie. Zawodniczki poprowadziły zajęcia sportowe z dziećmi, w których nie mogło zabraknąć elementów koszykarskich, między innymi tradycyjny pokaz kręcenia piłki na palcu.
Podczas zajęć dzieci były bardzo otwarte i zaangażowane. Starannie wykonywały wszystkie wskazówki koszykarek, a potem miały do zawodniczek sporo pytań. Punktem głównym było jednak przekazanie dzieciom piłek do gry w koszykówkę i piłkę nożną.
Dziękujemy za przekazanie ważnych informacji propagujących zdrowy tryb życia i za wspaniałe prezenty, które otrzymaliśmy!
W naszym Przedszkolu odbył się też konkurs piosenki Prozdrowotnej oraz konkurs plastyczny "Drzewo Zdrowia", w którym wszystkie prace wygrały, ponieważ były bardzo twórcze i propagowały zdrowy tryb życia.
Cała społeczność Przedszkola Nr 57 " Mały Książę" serdecznie dziękuje wszystkim dzieciom oraz rodzicom, którzy wzięli udział w proponowanych wydarzeniach.

Autor: Agata Bielec

Tagi: