Mamo, Tato wolę wodę!

Czy Twoje przedszkolaki znają już Zdrojka? Czy wspólnie z nim odkryły wszystkie wodne sekrety? Czy zdrowy nawyk picia wody towarzyszy ich codziennym działaniom? Jeśli na powyższe pytania udało Ci się udzielić twierdzącej odpowiedzi z uznaniem przybijamy Ci "piątkę". Jeśli jednak w tej kwestii pozostało coś do zrobienia, proponujemy czym prędzej dołączyć do kampanii edukacyjnej "Mamo, Tato wolę wodę!",której organizatorem jest marka Żywiec Zdrój.

Od 2009 roku producent źródlanej wody do picia Żywiec Zdrój prowadzi kampanię edukacyjną „Mamo, tato, wolę wodę!”. Jej głównym celem jest ukazanie korzyści wynikających z picia wody w codziennej diecie dziecka. Organizatorzy akcji chcą wspomóc rodziców i nauczycieli w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych wśród najmłodszych uczestników procesu edukacyjnego. 

Akcja skierowana jest do przedszkoli znajdujących się na terenie Polski. W jej ramach zgłoszone placówki bezpłatnie otrzymują zestawy edukacyjne zawierające materiały wprowadzające dzieci w świat wody. Wśród nich znajdują się kolorowe zeszyty ćwiczeń, plakaty oraz scenariusze zajęć opracowane przez specjalistów (pedagogów, psychologów, ekspertów z zakresu żywienia, fizyka, ekologa). Z zajęć prowadzonych według przekazanych schematów dzieci poznają podstawowe zasady zdrowego odżywiania, a także odkryją sekrety wody. W trakcie trwania kampanii, programem zostało objętych ponad 1000 przedszkoli.

Program „Mamo, tato, wolę wodę!” skierowany jest także w stronę rodziców, bowiem to oni pełnią nadrzędną rolę w kształtowaniu świadomości prozdrowotnej swoich pociech. Twórcy programu za pośrednictwem strony internetowej wskazują rodzicom jak poprzez zabawę oraz własny przykład zachęcić dzieci do picia wody. Zaplanowane w ramach programu działania mają jednocześnie uczyć i bawić. W trakcie przedszkolnej przygody z wodą dzieciom towarzyszy sympatyczna wodna postać o imieniu Zdrojek.

Jak przystąpić do programu? 

Szczegółowe informacje na temat kampanii „Mamo, tato, wole wodę!” znajdują się na stronie internetowej programu- www.wolewode.pl