Stereotypy-Uprzedzenia-Dyskryminacja - warsztaty dla nauczycieli

Warsztaty pod nazwą Stereotypy-Uprzedzenia-Dyskryminacja mają na celu uświadamianie jak łatwo jest wpaść w pułapkę dyskryminacji. Wykonując proste ćwiczenia w grupie, uczestnicy mogą samodzielnie odkryć, jakimi stereotypami i uprzedzeniami posługują się na co dzień oraz jak mogą przeciwdziałać dyskryminacji. Warsztat trwa 2 h. Po warsztacie istnieje możliwość poznania ich metodologii oraz uzyskania materiałów do ich prowadzenia. Czas trwania: 0,5 h.

„Umysł jest jak spadochron, nie działa jeśli nie jest otwarty.” – słowa Franka Zappy uczyniliśmy naszą myślą przewodnią, ponieważ zgodnie z tą sentencją naszym celem jest otwieranie umysłów na wiedzę z zakresu przeciwdziałania dyskryminacji. Chcemy także umożliwić mieszkańcom integrację i pozwolić im na rozwój osobisty oraz stworzyć przestrzeń do wymiany wiedzy.

Warsztaty przekazują wiedzę podstawową na temat stereotypów, uprzedzeń i dyskryminacji. Uczestnicy zadają sobie m.in. pytania: czy ja dyskryminuję? Czy jestem dyskryminowany? Jak sobie radzić z dyskryminacją?
 
Warsztaty są przeznaczone przede wszystkim dla nauczycieli wrocławskich szkół i przedszkoli, ale także dla wszystkich innych chętnych wrocławian, którzy chcą poznać ciekawe metody uczenia otwartości wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

Korzyści dla nauczycieli:

  • rozwinięcie własnego warsztatu pedagogicznego,
  • poznanie nowych metod rozwiązywania problemów, z którymi spotykają się podczas pracy w szkole,
  • lepsze radzenie sobie w sytuacjach konfliktowych w pracy z uczniami, a także w kontaktach z rodzicami,
  • poznanie metod pracy z dziećmi i młodzieżą.

Najbliższe terminy:

  • 30.05.2017 r. w godz. 13:00-15:30,
  • 24.10.2017 r. w godz. 13:00-15:30,
  • 28.11.2017 r. w godz. 13:00-15:30.

Miejsce: Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, pl. Dominikański 6, sala 210 (II piętro). Uwaga warsztat 25 kwietnia odbędzie się w sali nr 27 na parterze (Centrum Seniora).

Udział w warsztacie jest bezpłatny dzięki finansowaniu ze środków Gminy Wrocław. Ilość miejsc ograniczona. 

Formularz zgłoszeniowy:  Zapisy na warsztaty Stereotypy-Uprzedzenia-Dyskryminacja

W razie nieobecności prosimy o informację mailem, aby umożliwić udział chętnym osobom z listy rezerwowej.

Zajęcia prowadzi:

Manuela Pliżga-Jonarska – LLB – trenerka kompetencji międzykulturowych i mediacyjnych. Praktyk – prowadzi mediacje, szkolenia, warsztaty, moderuje spotkania. Stosuje kreatywne formy nauczania komunikacji, integracji i rozwoju, w tym metody „visual communication”. Pracuje w zespołach międzynarodowych. Przez ponad 10 lat mieszkała i pracowała za granicą (Niemcy, Australia). Koordynowała ze strony polskiej międzynarodowe projekty edukacyjne i integracyjne, np. COOLtura Konfliktu – mediacje w szkole (Polska-Niemcy), Joint Action – wymiana doświadczeń organizacji zajmujących się przeciwdziałaniem przemocy wśród młodzieży (Polska, Francja, Irlandia Płn, Niemcy), Education Against Discrimination – wymiana wiedzy i doświadczeń trenerów antydyskryminacyjnych (Polska, Hiszpania, Niemcy). Od 2014 roku pracuje we Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego jako koordynator ds. dialogu międzykulturowego i rozwija otwartość wrocławian na Inność w formie warsztatów i innych programów miejskich. Jest kierownikiem merytorycznym studiów podyplomowych z mediacji na Uniwersytece SWPS we Wrocławiu. Jako trenerka kompetencji międzykulturowych pracowała m.in. dla Komisji Europejskiej, Akademii Prawa w Trewirze, Urzędu Miasta Tychy, Urzędu Miasta Wrocław, Niemieckiej Akademii Sędziowskiej w Wustrau, Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i innych.

Tagi: