Partnerzy VI Olimpiady "Asy Zdrowia"

Akademia Baguazhang

Już 7 czerwca (środa) wrocławska Hala Stulecia zmieni się w centrum zdrowia i dobrej formy! Zapraszamy na VI Olimpiadę “Asy Zdrowia”! Na uczestników wydarzenia czekają zawody sportowe w aż dziesięciu różnych dyscyplinach oraz wiele dodatkowych atrakcji!

Zobaczcie, co przygotowali dla Was Partnerzy!

SPECACTIVE
To rodzinna firma, która powstała po to, aby zadbać o aktywność wszystkich osób, które się do niej zgłoszą. Dla naszych Uczestników przygotują grę w bule, kręgle fińskie i kubb.

TECHNIKUM AKADEMICKIE PRZY MIĘDZYNARODOWEJ WYŻSZEJ SZKOLE LOGISTYKI I TRANSPORTU WE WROCŁAWIU
To nowoczesna szkoła ponadgimnazjalna z uprawnieniami szkoły publicznej. Kształci specjalistów, którzy są nieustannie poszukiwani na rynku pracy. Wdraża innowacyjne programy nauczania zgodne z podstawą programową dla poszczególnych zawodów.
Przygotują dla naszych uczestników gry zręcznościowe.

AKADEMIA BAGUAZHANG - SZKOŁA TRADYCYJNEGO KUNG FU, QIGONG 
Akademia Baguazhang jest wrocławskim oddziałem Polsko-Chińskiego Stowarzyszenia Wu Shu NAN-BEI Mistrza Zhang Feng Jun.
Uczestnicy Olimpiady będą mogli wziąć udział w krótkich zajęciach ruchowych dla grup prowadzonych przez Mistrzów oraz sprawdzić swoją wiedzę z zakresu Kung Fu.

TOWARZYSTWO WSPIERANIA DZIECI I MŁODZIEŻY Z CUKRZYCĄ
Cukrzyca u dzieci i młodzieży nie jest rzadkim zjawiskiem. Członkowie Towarzystwa Wspierania Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą odpowiedzą na wszystkie pytania zainteresowanych oraz przygotują bieżnię z przelicznikiem kalorii - uczestnik wybiera produkt i biegnie tak długo, ile dany produkt ma kcal. Na koniec dostaje go, by wyrównać swój bilans energetyczny.

ZAKŁAD DIETETYKI UNIWERSYTETU MEDYCZNEGO WE WROCŁAWIU
Promuje zdrowe odżywiania i aktywność fizyczną. Uczestnicy zajmują się prowadzeniem edukacji żywieniowej m.in. w szkołach oraz biorą udział w badaniach dotyczących oceny sposobu żywienia i stanu odżywienia różnych grup osób, m.in. sportowców, dzieci i młodzieży.
Studenci dietetyki na czterech stanowiskach będą wykonywać pomiary i analizę składu ciała, przygotują krzyżówki i quizy dotyczące prawidłowego żywienia połączone z interaktywną ekspozycją kasz i roślin strączkowych. Dodatkowo, “ quiz ile spalasz kalorii, gdy...?”dotyczący wartości energetycznej produktów, zawartości cukru w napojach i wydatku energetycznego podczas ćwiczeń fizycznych oraz stanowisko czytania etykiet produktów spożywczych.

MIĘDZYNARODOWE STOWARZYSZENIE STUDENTÓW MEDYCYNY IFMSA-POLAND
Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland jest organizacją zrzeszającą studentów Uniwersytetu Medycznego. W swoich działaniach stara się zainteresować społeczeństwo niezwykle istotnym tematem zdrowia publicznego.
W tym roku IFMSA w ramach projektu "Zaburzenia Odżywiania" przygotuje stanowisku, na którym dowiesz się, ile musisz biegać, leżeć oraz wykonywać inne czynności ruchowe, aby spalić poszczególne produkty

JUMP HALL PARK TRAMPOLIN
Jump Hall to pierwszy we Wrocławiu park trampolin. Przygotuje warsztaty oraz konkursy ruchowe, loterię oraz zabawy dla dzieci i młodzieży

FUNDACJA UNIWERSYTET DZIECI
Fundacja Uniwersytet Dzieci zadba o to, aby u naszych Uczestników wzbudzić ciekawość z zakresu sportu i prowadzenia zdrowego trybu życia

KRUK S.A.
Kruk S.A. poprowadzi konkursy związane z profilem działalności firmy. Uczestnicy dowiedzą się również, jak gospodarować swoimi funduszami.

CENTRUM EDUKACYJNE NFM
Centrum Edukacyjne powstało z miłości do sztuki, szczególnie muzyki, i przekonania, że właśnie sztuka potrzebna jest każdemu. To ona potrafi uczyć, wzruszać, rozwijać, relaksować, leczyć, dostarcza niezwykłych przeżyć. Pod okiem Profesjonalistów będzie można wziąć udział w zajęciach “Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato”. 

DZIECIĘCE STUDIO ARCHITEKTURY - Centrum Poznawcze Hali Stulecia
Centrum Poznawcze Hali Stulecia to niezwykła edukacyjna przestrzeń przedstawia zwiedzającym historię Hali Stulecia. Dla naszej młodzieży, uczestników Olimpiady, przygotuje niespodziankę!

KLUB SPORTOWY RUGBY WROCŁAW
Rugby to sport znany i szanowany na całym świecie.  Chcemy zaprezentować Uczestnikom Olimpiady “Asy Zdrowia” różne warianty tego sportu. Szczególny akcent zostanie położony na olimpijską odmianę tej dyscypliny - siedmioosobową. Nauczyciele znajdą na tym stanowisku również coś dla siebie - konspekty treningowe do prowadzenia zajęć Rugby Tag.

FIRST AID TEACHERS - KOŁO NAUKOWE UNIWERSYTETU MEDYCZNEGO WE WROCŁAWIU
Na tym stanowisku ratownicy medyczni nauczą uczniów oraz nauczycieli, jak udzielać pierwszej pomocy. Każdy będzie wiedzieć, czym jest pozycja boczna ustalona oraz resuscytacja krążeniowo-oddechowa.

OGÓLNOPOLSKIE CENTRUM ZABURZEŃ ODŻYWIANIA
Działa kompleksowo w zakresie tematu zaburzeń odżywiania (anoreksja psychiczna, bulimia psychiczna, kompulsywne objadanie się) poprzez pomoc i wsparcie, edukację i informację oraz rozwój wiedzy specjalistycznej.

Do zobaczenia 7 czerwca w Hali Stulecia!

Termin: 
07.06.2017 (środa) (Całodzienne)
Tagi: