Zwycięzcy VI Olimpiady „Asy Zdrowia”

W środę 7 czerwca 2017 r. we wrocławskiej Hali Stulecia odbyła się VI Olimpiada „Asy Zdrowia”. W rywalizacji wzięło udział 19 szkół gimnazjalnych.

Gimnazjaliści rywalizowali ze sobą w dziewięciu różnych dyscyplinach –  street soccer, koszykówka, przeciąganie liny, dwa ognie, tchoukball, unihokej, bule, ringo oraz ergowiosła. Tegoroczna Olimpiada oprócz promowania aktywności fizycznej poprzez odbywające się zawody oraz atrakcje prozdrowotne w ramach akcji „Zbieraj punkty, łap nagrodę” zawierała nowość - grę terenową “Orientuj się na sportowo”. Uczestnicy gry wyruszyli w teren z mapą. Za każdy odnaleziony punkt otrzymywali punkty zliczane w puli. Na drużyny, które najlepiej wypadły w klasyfikacji czekały nagrody.

Poniżej przedstawiamy wyniki poszczególnych konkurencji:

Street soccer
I. Gimnazjum nr 21
II. Gimnazjum nr 12
III. Gimnazjum nr 3

Koszykówka
I. Gimnazjum Sportowe Gimbasket
II. Gimnazjum nr 13
III. Gimnazjum nr 39

Dwa ognie
I. Gimnazjum nr 54
II. Gimnazjum nr 10
III. Gimnazjum nr 15

Przeciąganie liny
I. Gimnazjum nr 15
II. Gimnazjum nr 54
III. Gimnazjum nr 10

Tchoukball
I. Gimnazjum nr 2
II. Gimnazjum nr 13

Unihokej
I. Gimnazjum nr 37
II. Gimnazjum nr 13
III. Gimnazjum nr 2

Bule
I. Gimnazjum nr 6
II. Gimnazjum Sportowe Gimbasket
III. Gimnazjum nr 43

Ergowiosła
I. Gimnazjum nr 27
II. Gimnazjum Sportowe Gimbasket
III. Gimnazjum nr 6

Ringo
I. Gimnazjum nr 1
II. Gimnazjum nr 43
III. Gimnazjum nr 17

W klasyfikacji generalnej największą liczbę punktów, a tym samym pierwsze miejsce i nagrodę główną zdobyło Gimnazjum nr 13. Nagrodę główną - zestaw urządzeń elektronicznych i gadżetów ufundowała firma KOMSA. Drugie miejsce zajęło Gimnazjum nr 54 - wygrywając zestaw do unihokeja, natomiast nagroda za miejsce trzecie - zestaw fitness, powędrowała do Gimnazjum nr 27. Nagrody - sprzęt sportowy, ufundowało Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego.

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom!

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom - nauczycielom, gościom i partnerom, bez których nie mielibyśmy możliwości zrealizowania tego niezwykłego, sportowego wydarzenia!

Do zobaczenia już za rok  na VII Olimpiadzie!

Tagi: