Program profilaktyki zakażeń HPV

Rozpoczęła się kolejna, VIII edycja wieloletniego Programu profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV).

Program składa się z części edukacyjnej dla uczniów klas VII wrocławskich szkół podstawowych i ich rodziców oraz szczepień ochronnych przeciwko wirusowi HPV dziewcząt w wieku 13 lat.

W roku szkolnym 2017/2018 szczepieniami przeciwko wirusowi HPV mogą być objęte dziewczęta urodzone w 2004 roku, zamieszkałe we Wrocławiu.

Szczepienia przeciwko HPV będą wykonywane w Punktach Szczepień przychodni, do których dziewczęta należą na podstawie deklaracji wyboru lekarza podstawowej opieki zdrowotnej/ lekarza rodzinnego.

Dziewczętom podawana będzie szczepionka 4-walentna o nazwie Silgard, zgodnie z dwudawkowym schematem  podawania tj. w 0 i 6 miesiącu.

Pierwsza dawka szczepionki przeciw HPV będzie podawana od października do końca listopada 2017 roku.

Więcej informacji na temat szczepień w załączonych ulotkach.

Załączniki:
Image icon Ulotka 13.29 MB