Konkursy w ramach Kampanii edukacyjnej nt. HIV/AIDS i innych chorób przenoszonych drogą płciową

Źródło: www.aids.gov.pl

Liceum Ogólnokształcące nr XII im. Bolesław Chrobrego oraz Społeczne Integracyjne Liceum Ogólnokształcące AMIGO zapraszają do udziału w trzech konkursach organizowanych i finansowanych w ramach Kampanii edukacyjnej nt. HIV/AIDS i innych chorób przenoszonych drogą płciową. Konkursy te skierowane są do młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych.

1. KONKURS NA KOMIKS

PRZEDMIOTEM KONKURSU jest komiks, który poprzez opowiedzianą w nim historię będzie informował młodzież o drogach zakażeń HIV oraz/albo obalał mity związane z zakażeniami HIV. Tytuł komiksu: BEZ PANIKI, BEZ RYZYKA.

Komiksy można wykonywać dowolną techniką graficzną. Należy je przesłać lub dostarczyć osobiście (od poniedziałku do piątku, od 7.30 do 20.00) do gmachu LO XII, plac Orląt Lwowskich 2a, 53-605 Wrocław. Każdy komiks powinien być oznaczony godłem autora, to samo godło proszę umieścić na kopercie, w której znajdą się dane autora (imię i nazwisko, szkoła, numer telefonu, nazwisko nauczyciela-opiekuna) oraz zgody: na rozpowszechnianie danych i na udział w konkursie (podpisane przez pełnoletnich uczniów lub przez opiekuna prawnego).

Bardzo prosimy o korzystanie z informacji merytorycznych zawartych w załączonej ulotce NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE O ZAKAŻENIACH HIV.

Wydłużony termin nadesłania pracy: 6 listopada 2017.

Finał konkursu odbędzie się 21 listopada o 17.00 w gmachu LO XII. Lista finalistek i finalistów ukaże się na stronie www.lo12.wroc.pl  16 listopada 2017. Wszystkie komiksy zostaną przedstawione na wystawie, a 10 najciekawszych wyświetlimy na ekranie. Zostaną przyznane i wręczone nagrody jury i jedna nagroda publiczności, wszystkie ufundowane przez Urząd Miejski Wrocławia.

Specjalną nagrodę ufundowała Fundacja EGIDA. Ta nagroda zostanie wręczona podczas konferencji Wrocławski test wiedzy na temat HIV/AIDS 1 grudnia 2017, a nagrodzony nią komiks ukaże się drukiem.

Najciekawsze komiksy zostaną pokazane podczas konferencji Wrocławski test wiedzy na temat HIV/AIDS.

2. KONKURS NA OPOWIADANIE 

PRZEDMIOTEM KONKURSU jest OPOWIADANIE, którego narrator/narratorka chodzi do szkoły ponadgimnazjalnej i dowiaduje się, że kolega/koleżanka jest zakażony/a wirusem HIV.  Tytuł (podtytuł) opowiadania: Kartki z pamiętnika (dziennika).

Opowiadania powinny być wydrukowane na papierze formatu A4 czcionką 14. Tekst nie może przekraczać 5 stron druku. Należy je przesłać lub dostarczyć osobiście (od poniedziałku do piątku, od 7.30 do 20.00) do gmachu LO XII, plac Orląt Lwowskich 2a, 53-605 Wrocław. Prace należy opatrzyć godłem autora, to samo godło proszę umieścić na kopercie, w której znajdą się dane autora (imię i nazwisko, szkoła, numer telefonu, nazwisko nauczyciela-opiekuna) oraz zgody: na rozpowszechnianie danych i na udział w konkursie (podpisane przez pełnoletnich uczniów lub przez opiekuna prawnego).

Bardzo prosimy o korzystanie z informacji merytorycznych zawartych w załączonej ulotce NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE O ZAKAŻENIACH HIV.

Wydłużony termin nadesłania pracy: 6 listopada 2017.

Wręczenie nagród odbędzie się 21 listopada o 17.00 w gmachu LO XII. Lista nagrodzonych ukaże się na stronie www.lo12.wroc.pl  16 listopada 2017.

Najciekawsze opowiadanie zostanie odczytane podczas konferencji Wrocławski test wiedzy na temat HIV/AIDS 1 grudnia 2017.

Regulamin konkursu i formularz zgody na udział, przetwarzanie danych osobowych i upowszechnianie wizerunku znajdują się na www.lo12.wroc.pl

Więcej informacji: Renata Gąsior, tel. 60 50 60 334, M. Wyczałkowska, tel.: 502 30 58 56

3. KONKURS NA PREZENTACJĘ KOMPUTEROWĄ

PRZEDMIOTEM KONKURSU jest prezentacja komputerowa, skierowana do młodzieży, na temat zapobiegania wertykalnej transmisji HIV (zakażeniom z matki na dziecko). Tytuł prezentacji: TESTUJESZ – RATUJESZ.

Prezentacje powinny być zapisane w programie Microsoft Office Power Point 2003 na pendrive’ach (do zwrotu – prosimy pamiętać o odebraniu!). Należy je przesłać lub dostarczyć osobiście (od poniedziałku do piątku, od 7.30 do 20.00) do gmachu LO XII, plac Orląt Lwowskich 2a, 53-605 Wrocław. Na pierwszym slajdzie powinno znajdować się godło autora, to samo godło proszę umieścić na kopercie, w której znajdą się dane autora (imię i nazwisko, szkoła, numer telefonu, nazwisko nauczyciela-opiekuna) oraz zgody: na rozpowszechnianie danych i na udział w konkursie (podpisane przez pełnoletnich uczniów lub przez opiekuna prawnego)

Bardzo prosimy o korzystanie z informacji merytorycznych zawartych w załączonej ulotce NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE O ZAKAŻENIACH HIV.

Wydłużony termin nadesłania pracy: 6 listopada 2017.

Finał konkursu odbędzie się 21 listopada o 17.00 w gmachu LO XII. Lista finalistów ukaże się na stronie www.lo12.wroc.pl  16 listopada 2017. Podczas finału 10 najlepszych prezentacji autorzy i autorki przedstawią publiczności. Prezentacja może trwać maksymalnie 5 minut (po tym czasie będziemy przerywać). Zostaną przyznane i wręczone nagrody jury i jedna nagroda publiczności, wszystkie ufundowane przez Urząd Miejski Wrocławia.

Najciekawsze prezentacje zostaną przedstawione przez autorki i autorów podczas konferencji Wrocławski test wiedzy na temat HIV/AIDS 1 grudnia 2017.

Regulamin konkursu i formularz zgody na udział, przetwarzanie danych osobowych i upowszechnianie wizerunku znajdują się na www.lo12.wroc.pl

Więcej informacji: Renata Gąsior, tel. 60 50 60 334, M. Wyczałkowska, tel.: 502 30 58 56

Załączniki: 
ZałącznikWielkość
PDF icon Zgoda uczestnika165.77 KB
Tagi: