Kolejne certyfikaty wręczone!

Już 140 wrocławskich żłobków, szkół i przedszkoli może pochwalić się się wysoką jakością żywienia! 28 września w siedzibie Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego w ramach projektu "Smacznie, zdrowo, wartościowo" wręczyliśmy kolejne certyfikaty zdrowego i racjonalnego żywienia. 

„Stołówka z certyfikatem zdrowego i racjonalnego żywienia” oraz „Sklepik szkolny z certyfikatem promowania oraz sprzedaży produktów zdrowego i racjonalnego żywienia” - takie tytuły przyznawane są szkołom, które włączyły się do projektu "Smacznie, zdrowo, wartościowo". Jego głównym celem jest promowanie racjonalnego żywienia oraz systematyczne wprowadzanie zmian w ofercie żywieniowej placówek edukacyjnych. Każda ze zgłoszonych placówek może korzystać z pomocy naszego specjalisty ds. żywienia i konsultować jadłospisy, aby dzieci dostawały zdrowe oraz wysokie jakościowo posiłki.

Podczas spotkania certyfikat otrzymało kolejnych 11 placówek. Wyróżnienia wręczały Dyrektor Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego - Pani Dorota Feliks oraz Dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych – Pani Joanna Nyczak.

Każda z placówek otrzymała również pakiet materiałów edukacyjnych zachęcających dzieci i młodzież do spożywania zdrowych i wartościowych posiłków.

W dniu 28.09.2017 r. certyfikat zdrowego i racjonalnego żywienia otrzymały:

 • Przedszkole nr 41
 • Przedszkole nr 82
 • Przedszkole nr 126
 • Przedszkole nr 141
 • Publiczne Przedszkole MARCO POLO
 • Szkoła Podstawowa nr 63
 • Szkoła Podstawowa nr 73
 • Szkoła Podstawowa nr 84
 • Szkoła Podstawowa nr 98
 • Szkoła Podstawowa nr 118
 • Publiczna Szkoła Podstawowa MARCO POLO

Projekt jest realizowany przez Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia oraz Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego.

Tagi: