Warsztaty zdrowego odżywiania dla uczniów wrocławskich szkół podstawowych! Edycja III

Już w listopadzie i grudniu, po raz kolejny Studenci Dietetyki Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu przeprowadzą we wrocławskich szkołach warsztaty dotyczące zdrowego stylu życia. W atrakcyjny i praktyczny sposób pokażą uczniom, jak kształtować prozdrowotne nawyki poprzez wybór odpowiednich dla nich produktów żywnościowych, tym samym dbając o zdrowie.

Warsztaty, to nie jest kolejna szkolna lekcja, bowiem wiedza zostanie przekazana w atrakcyjny, interaktywny sposób - w postaci quizów i zabaw, tak aby w oryginalny sposób pokazać uczniom jak ułożyć zbilansowaną dietę. Dodatkową atrakcją będą eksperymenty, dzięki którym uczestnicy na własne oczy zobaczą ilość cukru, soli oraz tłuszczu zawartą w produktach spożywanych przez nich na co dzień. Aby zmotywować uczestników do działania przewidziane są również nagrody za aktywność!

Warsztaty skierowane są do uczniów klas piątej, szóstej i siódmej szkoły podstawowej  i odbędą się na terenie placówek edukacyjnych, które zgłoszą chęć udziału w projekcie.

UWAGA!
Obowiązkiem szkoły, zgłaszającej uczniów do udziału w warsztatach jest zapewnienie sali lekcyjnej z rzutnikiem lub tablicą multimedialną i komputerem. 
Sala musi być dostępna dla klasy (grupy uczniów biorących udział w zajęciach) i prowadzących warsztaty przez 2 kolejne godziny trwania zajęć!
Ważne jest to, że w podanym terminie równocześnie trzy lub sześć klas (zgodnie z poniższą instrukcją) danego rocznika ze zgłaszanej szkoły (jednej  lub dwóch szkół), niezależnie od siebie mogą wziąć udział w zajęciach.
Terminy dostępnych warsztatów:

Wtorek, klasy 7 Szkoły Podstawowej:
 
21.11.2017, godz. 11:30-13:30 – 2 godziny lekcyjne, w podanym przedziale godzinowym, 3 różne klasy siódme uczniów ze zgłoszonej szkoły (jednej szkoły)
28.11.2017, godz. 11:30-13:30 – 2 godziny lekcyjne, w podanym przedziale godzinowym, 3 różne klasy siódme uczniów ze zgłoszonej szkoły (jednej szkoły)
 
Warsztaty będą prowadzone przez dwie godziny lekcyjne i odbędą się w sali wyznaczonej przez szkołę, która weźmie udział w projekcie.
 
Środa, klasy 6 Szkoły Podstawowej:
 
29.11.2017, godz. 11:00-13:00 – 2 godziny lekcyjne, w podanym przedziale godzinowym, 3 różne klasy szóste uczniów - dwie szkoły po 3 klasy lub jedna szkoła - 6 klas (jedna lub dwie szkoły w podanym terminie)
06.12.2017, godz. 11:00-13:00 – 2 godziny lekcyjne, w podanym przedziale godzinowym, 3 różne klasy szóste uczniów - dwie szkoły po 3 klasy lub jedna szkoła - 6 klas (jedna lub dwie szkoły w podanym terminie)
 
Warsztaty będą prowadzone przez dwie godziny lekcyjne i odbędą się w sali wyznaczonej przez szkołę, która weźmie udział w projekcie.
 
Piątek, klasy 5 Szkoły Podstawowej:
 
01.12.2017, godz. 8:00-9:45 – 2 godziny lekcyjne, w podanym przedziale godzinowym, 3 różne klasy piąte uczniów - dwie szkoły po 3 klasy lub jedna szkoła - 6 klas (jedna lub dwie szkoły w podanym terminie)
08.12.2017, godz. 8:00-9:45 – 2 godziny lekcyjne, w podanym przedziale godzinowym, 3 różne klasy piąte uczniów - dwie szkoły po 3 klasy lub jedna szkoła - 6 klas (jedna lub dwie szkoły w podanym terminie)
 
Warsztaty będą prowadzone przez dwie godziny lekcyjne i odbędą się w sali wyznaczonej przez szkołę, która weźmie udział w projekcie.
 
Zapisy w formie zgłoszeń szkół prowadzone są on-line, przez FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY.
Po zarezerwowaniu terminu przez szkołę, dostaniecie Państwo potwierdzenie mailowe zawierające niezbędne szczegóły, konieczne do zakończenia procesu rekrutacji.
Dopiero potwierdzony e-mail ze strony Organizatora daje Państwu pewność, że uczniowie Państwa szkoły zostali zakwalifikowani do udziału w zajęciach.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc o udziale w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń. 
 
Warsztaty organizowane są przez studentów dietetyki Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Studenci, przygotowują zajęcia pod opieką asystentów z Zakładu Dietetyki WNoZ: dr Doroty Różańskiej, mgr Anny Mandeckiej, mgr Klaudii Konikowskiej, mgr Magdaleny Narbutowicz oraz mgr Katarzyny Pabisiak. Koordynatorki podkreślają cel warsztatów, czyli przekazanie uczniom informacji dotyczących zasad racjonalnego odżywiania, umiejętności wyboru zdrowszych wersji produktów z różnych grup, a także podkreślenie roli I i II śniadania oraz czytania etykiet produktów spożywczych.Poza tematem odżywiania, podczas zajęć zostanie poruszona kwestia aktywności fizycznej. Jak powszechnie wiadomo ruch jest nieodłącznym elementem zdrowego stylu życia. Dzięki przekazanym informacjom uczniowie dowiedzą się, jak ich wybory dotyczące jedzenia i sposobów spędzania wolnego czasu wpływają na masę ciała, a także energię i samopoczucie każdego dnia.
 
To będzie prawdziwa lekcja zdrowia!