TU NIE CHODZI O JEDZENIE! Rusza nowa kampania edukacyjna

TU NIE CHODZI O JEDZENIE to kampania społeczna, której celem jest przełamanie stereotypów oraz uświadomienie otoczenia, że zaburzenia odżywiania to choroba, którą się leczy, a powrót do zdrowia jest możliwy. Projekt jest dofinansowany ze środków Narodowego Programu Zdrowia, realizowanym we współpracy z Ministerstwem Zdrowia.

Anoreksja, bulimia i kompulsywne objadanie mogą dotyczyć każdego, bez względu na płeć i wiek… Bezradność, wstyd chorych oraz brak wsparcia ze strony otoczenia to jedne z przyczyn tej sytuacji. Niska świadomość, brak wiedzy i nieprawidłowa reakcja otoczenia oparta na stereotypach dotyczących zaburzeń odżywiania to codzienność osób cierpiących na zaburzenia odżywiania. Czas powiedzieć STOP stereotypom! Obalić mity, zadbać o profilaktykę i rzetelną wiedzę, usunąć mur między chorymi a resztą świata!

W ramach projektu zachęcamy do:

Więcej informacji na www.tuniechodzio.pl.

Załączniki: 
Tagi: