Wrocławskie placówki oświatowe odebrały certyfikaty za promocję aktywnego stylu życia

Głównym tematem VI Konferencji szkoleniowej dla koordynatorów ds. promocji zdrowia, która odbyła się 13 grudnia 2017 r. w Hotelu Ibis Styles była profilaktyka HIV/AIDS oraz promocja zdrowia. Organizatorem Konferencji był Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia oraz Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego. W konferencji wzięło udział około 200 osób związanych z promocją zdrowia w środowisku szkolnym.

Konferencję zainaugurowano przyznając, po raz pierwszy, certyfikat programu „Aktywnie, zdrowo, na sportowo”. Wyróżniono 34 wrocławskie placówki oświatowe – przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne.

Oprócz certyfikatów dotyczących aktywności fizycznej, rozdane zostały również wyróżnienia dla placówek, które dołączyły do programu promującego zdrowe żywienie wśród dzieci „Smacznie, zdrowo, wartościowo”.  Każda szkoła biorąca udział w programach otrzymała zestaw upominków oraz materiały edukacyjne.

Nagrodzeni zostali także koordynatorzy ds. promocji zdrowia, którzy całym sercem są zaangażowani w poprawę zdrowia społeczności szkolnej i przedszkolnej. Poruszony został także temat przyszłości programu Wrocławskiej Sieci Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie - nowości, jakie czekają nas w kolejnych latach.

Druga część Konferencji miała charakter wykładowy. W tym roku tematem przewodnim była profilaktyka HIV/AIDS.

Pierwszy wykład „Cienka czerwona linia – 6 pytań o efektywną profilaktykę HIV/AIDS” poprowadzony został przez pana Marka Lecko, pedagoga, trenera i doradcy poradnictwa okołotestowego w zakresie HIV/AIDS. Następnie obecni na konferencji wysłuchali wykładu specjalisty chorób zakaźnych dr. n.med. pana Jacka Gąsiorowskiego, który ukazał sytuację epidemiologiczną HIV/AIDS na świecie i w Polsce podczas prelekcji pt. „Zakażenie HIV. Współczesny obraz epidemii”.

Z nadzieją patrzymy w przyszłość i liczymy na powiększenie się Wrocławskiej Sieci Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie.

Dziękujemy za obecność i do zobaczenia, mamy nadzieję w jeszcze większym gronie za rok!

Termin: 
13.12.2017 (środa) (Całodzienne)
Tagi: