Warsztaty żywieniowe - niejadek i alergik w przedszkolu i szkole

Okazuje się, że prawdziwym wyzwaniem w żywieniu zbiorowym jest nie tylko przygotowanie posiłków, które zaspokoją potrzeby dzieci, ale również zachęcenie dzieci do spróbowania nowych potraw, jedzenia zdrowych posiłków podawanych w przedszkolu lub szkole.  Nawyki żywieniowe, psychologia jedzenia ma kluczowe znaczenie, aby móc rozwiązać taką sytuacje i pomóc dziecku oraz rodzicom. Dodatkowo, co raz częściej borykamy się z sytuacją kiedy dziecko wymaga diety eliminacyjnej, co wymaga przygotowania potraw, które odpowiednio  urozmaicą dietę dziecka.

Zapraszamy na warsztaty dot. niejadków, wybiorczego jedzenia oraz żywienia dzieci z alergią pokarmową, podczas których omówimy zagadnienia takie jak:

  • Kim jest niejadek?
  • Co kryje się pod określeniem „alergik” ?
  • Niejadek, neofobia czy grymaszenie- psychologiczne aspekty jedzenia
  • Najczęstsze błędy popełniane przez rodziców/opiekunów.
  • Kto karmi moje dziecko? Rola nauczycieli, rodziców w kształtowaniu zdrowych nawyków żywieniowych.
  • Od próbowania do jedzenia…Zmuszać czy zachęcać? Granice wyboru dziecka
  • Trudne sytuacje; opis przypadków
  • Oczekiwania rodziców a rola placówki, jak rozmawiać z rodzicami niejadka
  • Co można zrobić, aby dziecko w żłobku chętniej jadło, nie szkodząc mu

Na warsztat obowiązują ZAPISY. Uwaga! Liczba miejsc jest ograniczona. 

5.03.2018 r., godz. 10:00-13:00 - Szkolenie adresowane jest do Dyrekcji oraz do osób zaangażowanych w proces żywienia dzieci (Intendenci, osoby przygotowujące posiłki, Panie Opiekunki)
Podczas szkolenia omówimy najczęstsze przyczyny braku apetytu u dzieci oraz przekażemy praktyczne rozwiązania dotyczące postępowania w sytuacji, gdy dziecko nie chce jeść lub wymaga diety eliminacyjnej. 

Spotkanie poprowadzi Psychodietetyk, Edukator Żywieniowy specjalizujący się w żywieniu dzieci Małgorzata Talaga-Duma.
Na co dzień współpracuję z przedszkolami, żłobkami, rodzicami oraz naszymi najważniejszymi bohaterami- małymi dziećmi. Prowadzę liczne szkolenia dot. zmiany nawyków żywieniowych, układam i analizuje jadłospisy w żłobkach, przedszkolach, szkołach oraz prowadzę indywidualne konsultacje żywieniowe.  Prywatnie jestem mamą trzylatka, który okazuje się największym wyzwaniem w kwestii żywienia.

Termin: 
05.03.2018 (poniedziałek), 10.00 to 13.00
Tagi: