"Moje zdrowie w mojej głowie" - warsztaty dla nauczycieli

mat. organizatora

Zapraszamy koordynatorów ds. promocji zdrowia do uczestnictwa w warsztatach pt. "Moje zdrowie w mojej głowie", które poprowadzi Marek Lecko. 

Cykl warsztatów dla koordynatorów pt. "Moje zdrowie w mojej głowie" składa się z następujących modułów:

1. Stres nauczyciela – droga przez labirynt z pozytywnym zakończeniem

 •  „Na chorobę” mi stres
 • Moja osobista mapa stresu
 • Mój osobisty styl pracy i jego wpływ na reakcje stresowe
 • Tworzenie myśli automatycznych i umiejętne radzenie sobie z ich kasowaniem
 • Szybkie techniki relaksacyjne
 • Rozpoznawanie i zamykanie sytuacji konfliktowych w stresie
 • Zarządzanie energią osobistą i przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu

Warsztat pozwoli szybko nakreślić indywidualną mapę stresu oraz przyjrzeć się w jej kontekście swojemu stylowi pracy. Poznasz nowe techniki radzenia sobie z destrukcyjnymi myślami automatycznymi oraz rozpoznasz swój osobisty styl zarządzania energią osobistą. Na koniec zmierzymy się z kilkoma szybkimi technikami relaksacyjnymi i „wyluzowani” zaczniemy zupełnie inaczej postrzegać rzeczywistość.

2. Rodzice w szkole. Jak budować efektywną współpracę i pozytywne relacje?  

 • „Na chorobę” rodzice w szkole  –informacja zwrotna dla porozumienia
 • Co chcielibyśmy wiedzieć o uczniu?
 • „Typologia” rodziców i sposoby postępowania z nimi
 • Kto ukrywa instrukcję obsługi dziecka? – twórcze rozwiązywanie konfliktów
 • Rozpoznawanie gier i manipulacji
 • UF UF – budowanie zaufania oraz warunki dobrej współpracy

Idea warsztatu opiera się na złożeniu, że nie ma trudnych rodziców, są tylko trudne sytuacje komunikacyjne do rozwiązania. Stąd też uczestnicy zapoznają się z typami rodziców i określonymi strategiami komunikacyjnymi do zastosowania, nabędą umiejętności rozpoznawania różnic między grami psychologicznymi a manipulacją oraz sprawdzą swój osobisty styl reagowania na sytuacje konfliktowe. Dodatkowym efektem zajęć będzie nabranie jeszcze więcej zaufania do siebie i innych - również rodziców.

3. Zdrowa szkoła na szóstkę -  jak zdrowo zwiększyć wyniki nauczania?

 • „Na chorobę” zdrowa szkoła? Budowanie wizerunku zdrowia w szkole
 • JA i mój osobisty sabotażysta, radzenie sobie z oporem do zmian
 • Jak budować dobre nawyki zdrowotne, krok po kroku?
 • Fizjologia zdrowego uczenia się
 • Zasady wywierania wpływu na siebie i innych

Podczas zajęć popracujemy nad nawykami i chęciami, sprawdzimy jak duży może być opór do zmian i jak przekonać społeczność szkolną do zdrowego stylu życia. I dlaczego zdrowie w szkole przekłada się na wyniki nauczania? Zapoznamy się od strony praktycznej z narzędziami wywierania wpływu oraz zbadamy indywidualne obszary skuteczności komunikacyjnej. Warsztat zakłada pracę nad zmianą, więc zanim zdecydujesz się na uczestnictwo, zastanów się czy chcesz coś zmieniać?

Każdy uczestnik otrzyma certyfikat potwierdzający nabyte umiejętności oraz materiały do pracy. 

Zostaną utworzone dwie grupy warsztatowe. Zajęcia dla każdej z grup będą odbywać się w siedzibie Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego (pl. Dominikański 6, sala 210) w następujących terminach:

I grupa:
9.03.2018 r. - godz. 8:30-11:30
15.03.2018 r. - godz. 8:30-11:30
23.03.2018 r. - godz. 8:30-11:30

II grupa:
14.03.2018 r. - godz. 8:30-11:30
16.03.2018 r. - godz. 8:30-11:30
28.03.2018 r. - godz. 8:30-11:30

Obowiązują wcześniejsze zapisy.

UWAGA! Z racji tego, że jest to cykl, nie można zapisać się na pojedynczy warsztat. Osoba, która zadeklaruje swój udział w pierwszym warsztacie, automatycznie jest zapisana na kolejne spotkania z cyklu.

Termin: 
09.03.2018 (piątek), 8.30 to 11.30
14.03.2018 (środa), 8.30 to 11.30
Tagi: