Jak bezpiecznie przejść przez ulicę?

Jak bezpiecznie przejść przez ulicę, źródło: www.mamdziecko.interia.pl
źródło: www.mamdziecko.interia.pl

Ulica, samochody, ludzie, pasy, światła... iść czy nie iść... od tego wszystkiego naprawdę można dostać niezłego zawrotu głowy. Szkoła w Formie radzi i przypomina wszystkim aktywnym spacerowiczom jak bezpiecznie przejść przez ulicę.

Z dnia na dzień po drogach porusza się coraz więcej samochodów. Chcąc zachować bezpieczeństwo w trakcie przechodzenia przez ulicę należy więc zachować ogromną ostrożność.

Przede wszystkim należy przechodzić przez ulicę w wyznaczonym do tego miejscu. Z pewnością nie raz i nie dwa widziałeś na jezdni biało- czarne pasy. To właśnie one, nazywane powszechnie: pasami, przejściem dla pieszych lub zebrą.

Jeśli przechodzisz przez ulicę z sygnalizacją świetlną sprawa jest niezwykle prosta!

Kiedy zapalone jest CZERWONE światło powinieneś nieco zaczekać. W tej chwili po ulicy mogą poruszać się wszelkie pojazdy.

W momencie gdy zapali się ZIELONE światło możesz bezpiecznie przejść przez jezdnie. Jadące samochody powinny zatrzymać się przed przejściem dla pieszych. Dla bezpieczeństwa rozejrzyj się jednak w prawo i lewo, upewniając się czy wszyscy kierowcy zauważyli zmianę świateł!

Jeśli na ulicy przez którą zamierzasz przejść nie ma świateł powinieneś zachować wyjątkową czujność. Na początku spójrz w lewo, potem w prawo i jeszcze raz w lewo. Jeżeli nie zauważyłeś nadjeżdżających samochodów przejdź przez ulicę pewnym krokiem. Pamiętaj, aby zawsze przechodzić po pasach!

PAMIĘTAJ!!!

-Bądź ostrożny przy przechodzeniu przez ulicę!

- Przechodź przez ulicę wyłącznie po pasach!

- Przechodź przez ulicę wyłącznie na zielonym świetle!

- Nie wybiegaj na ulicę!

- Nie baw się przy ulicy!

- Bądź widoczny na drodze! Przyczep do plecaka lub kurtki jakąś odblaskową rzecz!

Tagi: