Młodzież w Formie

Subscribe to RSS - Młodzież w Formie
Źródło: zdrowie.pap.pl

Depresja nastolatka

Na depresję choruje co najmniej 4 proc. nastolatków. Objawy depresyjne może jednak przejawiać co piąty. Tego typu problemy są wynikiem przede wszystkim osamotnienia młodego człowieka, bo bardzo często nie otrzymuje on właściwego wsparcia ze strony rodziny czy szkoły.

Warsztaty żywieniowe - niejadek i alergik w przedszkolu i szkole

Okazuje się, że prawdziwym wyzwaniem w żywieniu zbiorowym jest nie tylko przygotowanie posiłków, które zaspokoją potrzeby dzieci, ale również zachęcenie dzieci do spróbowania nowych potraw, jedzenia zdrowych posiłków podawanych w przedszkolu lub szkole.  Nawyki żywieniowe, psychologia jedzenia ma kluczowe znaczenie, aby móc rozwiązać taką sytuacje i pomóc dziecku oraz rodzicom. Dodatkowo, co raz częściej borykamy się z sytuacją kiedy dziecko wymaga diety eliminacyjnej, co wymaga przygotowania potraw, które odpowiednio  urozmaicą dietę dziecka.