Przepisy na dobrą formę

Subscribe to RSS - Przepisy na dobrą formę

„Superbohaterowie jedzą śniadanie” – spotkanie z piłkarzami Śląska Wrocław już za nami!

Jak wyglada śniadanie piłkarza? Dlaczego w ogóle powinniśmy jeść śniadanie? Czy zawodowi piłkarze lubią warzywa? Już znamy odpowiedzi na te pytania! Piłkarze WKS-u Śląsk Wrocław spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 34, żeby porozmawiać o zdrowym odżywianiu. Spotkanie odbyło się w ramach akcji „Superbohaterowie jedzą śniadanie”.

“Więcej zdrowia - więcej życia”. X Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia

Tradycją stało się to, że Wyspa Słodowa w ostatni weekend września zamienia się w centrum zdrowia i dobrej formy. Na Wyspie Słodowej 24 i 25 września odbędą się X Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia. W tym roku wydarzenie to będzie jeszcze bardziej wyjątkowe ze względu na obchodzony jubileusz. Podczas tej edycji wyróżnimy Partnerów, którzy wyjątkowo angażowali się w zmianę zachowań zdrowotnych mieszkańców Wrocławia.

Jak znaleźć motywację do regularnej aktywności fizycznej?

Zdrowie oraz sprawność fizyczna to wartości, których w żaden sposób nie da się wycenić. Kiedy są, często ich nie doceniamy, gdy znikają, żałujemy, że lepiej o siebie nie zadbaliśmy. Aby posiadać te dwa skarby jak najdłużej, należy regularnie uprawiać sport. Jak wsiąść na rower czy uczęszczać na zajęcia fitness trzy razy w tygodniu?- o tym przeczytamy poniżej.

Różnorodność i równowaga – podstawy zdrowego odżywiania

Różnorodność, czyli zapewnienie naszym organizmom różnych składników odżywczych, pochodzących z różnych produktów oraz równowaga, czyli dostarczanie sobie z pożywieniem takiej dawki energii, jaką jesteśmy w stanie danego dnia spożytkować – oto dwie podstawowe zasady zdrowego odżywiania, które pozwolą nam cieszyć się dobrym samopoczuciem.

"Wpadaj - gramy!"

„Wpadaj – gramy!” – pod tym hasłem 1 kwietnia startuje projekt Piłka Nocna, realizowany przez Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław pod patronatem PZPN i Śląska Wrocław. W każdy piątek na Orliku Brochów dzieci i młodzież w wieku 12 – 16 lat będą mogły zagrać pod okiem trenerów i instruktorów, w tym Janusza Sybisa – największej legendy Śląska Wrocław.