Słowo do rodzica

Subscribe to RSS - Słowo do rodzica

„Superbohaterowie jedzą śniadanie” – spotkanie z piłkarzami Śląska Wrocław już za nami!

Jak wyglada śniadanie piłkarza? Dlaczego w ogóle powinniśmy jeść śniadanie? Czy zawodowi piłkarze lubią warzywa? Już znamy odpowiedzi na te pytania! Piłkarze WKS-u Śląsk Wrocław spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 34, żeby porozmawiać o zdrowym odżywianiu. Spotkanie odbyło się w ramach akcji „Superbohaterowie jedzą śniadanie”.

źródło: pixabay.com

Fałszywe odbicie w lustrze - zaburzenia postrzegania własnego ciała

W czasach, kiedy najbardziej cenione są młodość, atrakcyjność i piękno nietrudno o kompleksy i niezadowolenie z własnego wyglądu. Często negatywnie o sobie myślimy czy wręcz unikamy patrzenia w lustro. Co sprawia, że tak bardzo siebie nie lubimy, jakie czyhają na nas zagrożenia i jak możemy się przed nimi chronić?<--break->

Zdjęcie - informacja prasowa

Jabłko - owoc, który może zdziałać cuda!

Spożywanie jabłek oraz produktów z nich powstałych, w tym 100% soków jabłkowych, może pomóc redukować zagrożenie otyłością u dzieci.
W Polsce jabłka są najbardziej popularnym owocem. Warto zachęcać do sięgania po nie zwłaszcza dzieci, bo jak pokazują badania, spożycie jabłek oraz produktów z nich powstałych, może przyczynić się do obniżenia ryzyka wystąpienia otyłości.

<--break->

“Więcej zdrowia - więcej życia”. X Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia

Tradycją stało się to, że Wyspa Słodowa w ostatni weekend września zamienia się w centrum zdrowia i dobrej formy. Na Wyspie Słodowej 24 i 25 września odbędą się X Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia. W tym roku wydarzenie to będzie jeszcze bardziej wyjątkowe ze względu na obchodzony jubileusz. Podczas tej edycji wyróżnimy Partnerów, którzy wyjątkowo angażowali się w zmianę zachowań zdrowotnych mieszkańców Wrocławia.

Przestrzeganie zasad zdrowego odżywiania w czasie roku szkolnego, w dni pełne licznych zajęć? To łatwiejsze niż myślisz!

Początek roku szkolnego to dla wielu osób moment, gdy czas przyspiesza. Nadchodzą poranki pełne pośpiechu i popołudnia pełne dodatkowych, pozaszkolnych zajęć naszych dzieci. Wśród wielu codziennych obowiązków łatwo zaniedbać przestrzeganie zasad prawidłowego odżywiania, tłumacząc to brakiem czasu. Jednakże, to właśnie dodatkowe obowiązki oraz długie godziny w szkole i pracy powodują, że o zdrową dietę powinniśmy zadbać szczególnie uważnie. Jak to zrobić, gdy w natłoku zajęć niewiele jest czasu na przygotowywanie posiłków?

Na Wyspie Słodowej kręcimy kilometry dobrej energii

Na zakończenie wakacji, 30 sierpnia, na Wyspie Słodowej niezwykłe wydarzenie promujące zdrowy styl życia i dobroczynność – „Kilometry dobrej energii”. Podczas akcji wrocławianie będą starali się pokonać jak najwięcej kilometrów na stacjonarnych rowerach, a tym samym ufundować sprzęt sportowy i wyprawki dla dzieci. Ponadto na Wyspie czekać będzie sporo dodatkowych atrakcji.