Warsztaty zdrowego odżywiania dla uczniów wrocławskich szkół podstawowych! Dodatkowe terminy.

Źródło: pixabay.com

Jak jedzenie wpływa na nasz organizm? Co jeść, żeby być zdrowym? Studenci dietetyki Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu przeprowadzą we wrocławskich szkołach podstawowych warsztaty dotyczące zdrowego stylu życia i pokażą uczniom, że warto dbać o zdrowie!<--break->

Wiedza zostanie przekazana w postaci quizów i zabaw, tak aby w oryginalny sposób pokazać uczniom jak ułożyć zbilansowaną dietę. Dodatkową atrakcją będą eksperymenty, dzięki którym uczestnicy na własne oczy zobaczą ilość cukru, soli oraz tłuszczu zawartą w produktach spożywanych przez nich na co dzień. Aby zmotywować uczestników do działania przewidziane są również nagrody za aktywność!

Warsztaty skierowane są do uczniów szkół podstawowych i odbędą się na terenie placówek edukacyjnych, które zgłoszą chęć udziału w projekcie.

UWAGA!
Obowiązkiem szkoły, zgłaszającej uczniów do udziału w warsztatach jest zapewnienie sali lekcyjnej z rzutnikiem lub tablicą multimedialną. Sala musi być dostępna przez 2 kolejne godziny trwania zajęć.

Terminy warsztatów:

30.11.2016r. (środa) godz. 10:45-12:30
Warsztaty skierowane do uczniów klas 2 i 3.
Wolne miejsca: 1 szkoła, 3 klasy
Warsztaty będą prowadzone przez dwie godziny lekcyjne i odbędą się w sali wyznaczonej przez szkołę, która weźmie udział w projekcie.

9.12.2016 r. (piątek) godz. 8:00-10:00
Warsztaty skierowane do uczniów klas 4 i 5.
Wolne miejsca: 1 szkoła, 3 klasy
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc o udziale w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń.
Szczegóły dotyczące organizacji warsztatu będą ustalane indywidualnie z wybraną placówką.

Aby zapisać się na warsztaty, należy skontaktować się z Doradca ds. żywienia: Grażyną Karczewską, telefonicznie: 71 772 49 22 lub mailowo: grazyna.karczewska@szkolawformie.pl.

Warsztaty organizowane są przez studentów dietetyki Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Studenci, przygotowują zajęcia pod opieką asystentów z Zakładu Dietetyki WNoZ: dr Doroty Różańskiej, mgr Anny Mandeckiej, mgr Klaudii Konikowskiej, mgr Magdaleny Narbutowicz oraz mgr Katarzyny Pabisiak. Koordynatorki podkreślają cel warsztatów, czyli przekazanie uczniom informacji dotyczących zasad racjonalnego odżywiania, umiejętności wyboru zdrowszych wersji produktów z różnych grup, a także podkreślenie roli I i II śniadania oraz czytania etykiet produktów spożywczych.

Poza tematem odżywiania, podczas zajęć zostanie poruszona kwestia aktywności fizycznej. Jak powszechnie wiadomo ruch jest nieodłącznym elementem zdrowego stylu życia. Dzięki przekazanym informacjom uczniowie dowiedzą się, jak ich wybory dotyczące jedzenia i sposobów spędzania wolnego czasu wpływają na masę ciała, a także energię i samopoczucie każdego dnia.

Termin:
30.11.2016 (środa), 10.45 to 12.30