Kolejne certyfikaty zdrowego i racjonalnego żywienia zostały wręczone!

Już 119 wrocławskich szkół i przedszkoli może pochwalić się wysoką jakością żywienia!

29. listopada podczas V. Konferencji szkoleniowej dla koordynatorów ds. promocji zdrowia zostały wręczone kolejne certyfikaty zdrowego i racjonalnego żywienia. “Stołówka z certyfikatem zdrowego i racjonalnego żywienia” oraz “Sklepik szkolny z certyfikatem promowania oraz sprzedaży produktów zdrowego i racjonalnego żywienia” to tytuły, które przyznajemy placówkom oferującym swoim uczniom pełnowartościowe oraz dobre jakościowo posiłki. Potwierdzone jest to przez specjalistę ds. żywienia.

Podczas tego rozdania wyróżniliśmy:

• Przedszkole nr 10
  • Przedszkole nr 29 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 6
  • Przedszkole nr 140
  • Szkoła Podstawowa nr 1
  • Szkoła Podstawowa nr 50
  • Szkoła Podstawowa nr 72
  • Szkoła Podstawowa nr 85
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 19 - Szkoła Podstawowa nr 47, Przedszkole nr 19
  • Dolnośląski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 13 dla niewidomych i słabowidzących

Każda z placówek otrzymała również pakiet materiałów edukacyjnych zachęcających dzieci i młodzież do spożywania zdrowych i wartościowych posiłków.

Projekt jest realizowany przez Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia oraz Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego.