Pomaganie jest fajne!

Jak zachować się w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia? Co zrobić, jeśli jest się świadkiem wypadku drogowego? Coraz więcej osób ma świadomość, jak ważne może okazać się sprawne udzielenie poszkodowanemu pierwszej pomocy. Przyjdź i poznaj lub przypomnij sobie jej zasady.

Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego zaprasza na bezpłatne warsztaty pierwszej pomocy, które odbędą się 26. stycznia 2017 r. w godz. 16-19 w Gimnazjum nr 14, przy ul. Kołłątaja 1-6. Spotkania przeznaczone są dla osób dorosłych oraz młodzieży (od 16 r.ż.). 

Warsztaty obejmują elementy resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO) oraz zastosowanie zautomatyzowanego defibrylatora zewnętrznego (AED), a prowadzone będą przy wykorzystaniu fantomów. Uczestnicy dowiedzą się, jak postępować przy urazach czy w sytuacjach szczególnych. Dokładna tematyka oraz metodyka zajęć zostanie dostosowana do uczestników. Po zakończeniu szkolenia każdy otrzyma apteczkę oraz certyfikat.

Na warsztaty obowiązują ZAPISY.

Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Organizatorem warsztatów jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego w ramach programu "Miasto w Formie". Warsztaty poprowadzą instruktorzy z Zakładu Ratownictwa Medycznego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Projekt finansowany ze środków gminy Wrocław.

Termin: 
26.01.2017 (czwartek), 16.00 to 19.00
Tagi: