Aktywne ferie we Wrocławiu

Zbliżają się ferie - czas długo wyczekiwany przez wielu uczniów. Dwutygodniowa laba, kiedy to można przez chwilę odpocząć od obowiązków szkolnych i nabrać sił do pracy na kolejny semestr :) Nie wszyscy jednak będą mogli cieszyć się wyjazdem w góry czy nad morze, jednak nawet siedząc w domu, można ten czas wykorzystać aktywnie. Zwłaszcza, że śnieg za oknem zachęca do aktywności na świeżym powietrzu!

Najmłodszych ucieszy każde wyjście na dwór. Pójście razem do parku, porzucanie się śnieżkami, zjeżdżanie na sankach, robienie “aniołków” czy lepienie bałwana. Wszystkie tego typu aktywności sprawią, że uśmiech zagości na twarzach naszych pociech! I to zapewne nie tylko na ich… Nie zapominajmy jednak przy tym, aby ubrać się odpowiednio do pogody. Czapka, szalik i rękawiczki są niezbędne o tej porze roku! W końcu nikt nie chciałby spędzać ferii w łóżku z temperaturą czy katarem!

Jeśli jednak nie mamy ochoty na spędzanie czasu na dworze lub po prostu mróz zbyt bardzo szczypie w policzki, zachęcamy do korzystania z potencjału naszego pięknego miasta. Wrocław może się poszczycić aquaparkiem z wydzieloną strefą rodzinną. Znajdzie tam coś dla siebie zarówno wielbiciel mocnych wrażeń, jak i ten, który preferuje pływanie w klasycznym basenie czy relaks w gorącej wodzie jacuzzi. Wspólne wyjście będzie dobrą okazją do zadbania o zdrowie, ale również do pogłębienia relacji rodzinnych.

A może chcielibyście wspólnie poślizgać się na lodzie? We Wrocławiu jest co najmniej kilka miejsc, gdzie można poszaleć na lodowisku. Mamy jeszcze parki trampolin - to dobra propozycja dla tych, którzy chcieliby się nauczyć powietrznych sztuczek :) Rodzinne spacery, nordic walking - może warto poznać uroki najbliższej okolicy?

W domu też nie spędzajmy czasu przed komputerem czy telewizorem. Połóżmy się pod cieplutkim kocem, z kubkiem gorącej herbaty i poczytajmy wspólnie. Może przygody Kaja i Gerdy? “Opowieści z Narnii”?

Pamiętajmy! W ferie należy nabrać sił do pracy na cały semestr! A zdecydowanie można odpoczywać również w sposób aktywny - wpłynie to pozytywnie na system nerwowy, mięśniowo-szkieletowy, krwionośny, a dodatkowo sprawi wiele radości! Udanego (aktywnego) wypoczynku!

Tagi: