Subscribe to RSS - Artykuły

Uśmiech lekarstwem na wszystko :-)

Każdy z nas czuje się dobrze, gdy w około otacza się ludźmi uśmiechniętymi i szczęśliwymi. Uśmiech sprawia, że mamy ochotę rozmawiać i poznawać nowe osoby. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości.

Naukowcy z University of Kansas badali, jak uśmiech wpływa na funkcjonowanie człowieka w różnych sytuacjach, przede wszystkim gdy jesteśmy narażeni na stres. Udowodnili, że uśmiech jest reduktorem stresu. Dlatego więc nie tylko poprawia samopoczucie, ale też wspomaga naszą formę fizyczną i psychiczną.

26 października obchodzimy Światowy Dzień Donacji i Transplantacji.

Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Donacji i Transplantacji. W tym szczególnym dniu inicjowane są  wszelkie akcje społeczno-edukacyjne, które mają na celu zwiększenie świadomości społecznej odnośnie dawstwa narządów i tkanek, w tym szpiku kostnego, a także procedur związanych z przeszczepami, oraz przekazywaniem organów po śmierci.  Promowanie transplantologii ma za zadanie zwrócenie uwagi na noszenie oświadczenia woli przez człowieka, które umożliwi oddanie narządów  po jego  śmierci innemu człowiekowi (donacja).

Warsztaty zdrowego odżywiania dla uczniów wrocławskich szkół podstawowych! Edycja III

Już w listopadzie i grudniu, po raz kolejny Studenci Dietetyki Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu przeprowadzą we wrocławskich szkołach warsztaty dotyczące zdrowego stylu życia. W atrakcyjny i praktyczny sposób pokażą uczniom, jak kształtować prozdrowotne nawyki poprzez wybór odpowiednich dla nich produktów żywnościowych, tym samym dbając o zdrowie.

Dodatki do żywności – prawda i mity

Dlaczego substancje dodatkowe budzą tak wiele obaw wśród opinii publicznej? Dostęp do informacji i coraz większa świadomość konsumentów sprawiają, że przeciętny nabywca szuka produktów atrakcyjnych pod względem wyglądu, smacznych, niedrogich, o długim okresie przydatności... i najlepiej bez substancji dodatkowych. Czym zatem są owe substancje i po co się je stosuje?

Nie czekaj! Podejmij walkę ze stresem już dziś!

Któż z nas nie jest narażony na stres? Czy powinniśmy się go bać i z daleka omijać szerokim łukiem? Okazuje się, że nie zawsze! Stres towarzyszący nam każdego dnia jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania – motywuje do działania, podnosi poziom energii, zwiększa czujność w kryzysowych momentach.
<--break->

Czym właściwie jest stres?