Moje zdrowie

Subscribe to RSS - Moje zdrowie

Jak znaleźć motywację do regularnej aktywności fizycznej?

Zdrowie oraz sprawność fizyczna to wartości, których w żaden sposób nie da się wycenić. Kiedy są, często ich nie doceniamy, gdy znikają, żałujemy, że lepiej o siebie nie zadbaliśmy. Aby posiadać te dwa skarby jak najdłużej, należy regularnie uprawiać sport. Jak wsiąść na rower czy uczęszczać na zajęcia fitness trzy razy w tygodniu?- o tym przeczytamy poniżej.

źródło: pixabay.com

Kampania bezpieczna żywność

Źle oznakowana żywnośc to dla alergików śmiertelne niebezpieczeństwo. Dosłownie. Trzy czekoladki odebrały życie  dziewięcioletniej Martynce, uczulonej na orzechy arachidowe. Mimo, że nie były one składnikiem pokarmu ich zawartość doprowadziła do wstrząsu anafilaktycznego. Teraz rodzice Martynki walczą o rzetelne i uczciwe oznakowanie produktów spożywczych. 

Nie czekaj! Podejmij walkę ze stresem już dziś!

Któż z nas nie jest narażony na stres? Czy powinniśmy się go bać i z daleka omijać szerokim łukiem? Okazuje się, że nie zawsze! Stres towarzyszący nam każdego dnia jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania – motywuje do działania, podnosi poziom energii, zwiększa czujność w kryzysowych momentach. 
<--break->

Czym właściwie jest stres?