Zdrowie dziecka

Subscribe to RSS - Zdrowie dziecka
Zdjęcie - informacja prasowa

Co zrobić, by przyszłe pokolenia nie borykały się z problemem chorób dietozależnych? – informacja prasowa z debaty ekspertów

Dlaczego tylko 37% mam zadeklarowało, że otrzymuje od pediatrów informacje o prawidłowym żywieniu dzieci i co zrobić, by przyszłe pokolenia nie borykały się z problemem chorób dietozależnych – dyskutowali eksperci podczas debaty poświęconej błędom żywieniowym popełnianym przez Polaków.

źródło: pixabay.com

Kampania bezpieczna żywność

Źle oznakowana żywnośc to dla alergików śmiertelne niebezpieczeństwo. Dosłownie. Trzy czekoladki odebrały życie  dziewięcioletniej Martynce, uczulonej na orzechy arachidowe. Mimo, że nie były one składnikiem pokarmu ich zawartość doprowadziła do wstrząsu anafilaktycznego. Teraz rodzice Martynki walczą o rzetelne i uczciwe oznakowanie produktów spożywczych. 

Zdjęcie: minus.com

Konsultacje dietetyczne

Zapraszamy serdecznie na konsultacje związane z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 26 sierpnia 2015 r. w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań, jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach, podczas których specjaliści wytłumaczą zawarte w treści dokumentu zapisy oraz  odpowiedzą na pytania.

Zdjęcie: minus.com

Weź udział w III Wrocławskim Kiermaszu "PRZEPIS NA ZDROWIE"!

Jak przygotować zdrowe i smaczne potrawy dla przedszkolaków? Jak ze zdrowych produktów stworzyć oryginalne dania? Zachęcamy do udziału w III Wrocławskim Kiermaszu "PRZEPIS NA ZDROWIE"!, który jest wspaniałą okazją do wymiany doświadczeń kulinarnych, a także do zaczerpnięcia garści pomysłów z giełdy przepisów. 

Strony