O projekcie

"Smacznie, zdrowo, wartościowo" to projekt, którego celem jest poprawa jakości żywienia we wrocławskich placówkach edukacyjnych poprzez modyfikację menu stołówek przedszkolnych i szkolnych oraz asortymentu w sklepikach szkolnych. Najważniejszym krokiem do zmian jest podnoszenie świadomości żywieniowej u odbiorców projektu - rodziców, nauczycieli, uczniów, intendentów, ajentów i innych członków społeczności szkolnej. Poprzez prowadzone w projekcie działania chcemy sprawić, aby wrocławskie dzieci odżywiały się smacznie, zdrowo i wartościowo, a dzięki temu wyrosły na silnych i zdrowych dorosłych. Realizatorem projektu jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego oraz Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Działania:

• Certyfikacja stołówek przedszkolnych i szkolnych oraz sklepików oferujących produkty zdrowego i racjonalnego żywienia i prowadzących edukację żywieniową.

Lista certyfikowanych placówek

• Konsultacje z doradą ds. żywienia (jadłospisy w stołówkach szkolnych, asortyment sklepików, przygotowywanie posiłków, opracowywanie zapisów SIWZ, doradztwo w zakresie interpretacji Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 26 sierpnia 2015 r. w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań, jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach).

• Warsztaty żywieniowe dla uczniów szkół podstawowych.

• Szkolenia z zakresu żywienia dla intendentów, ajentów i rodziców.

• Opracowanie materiałów edukacyjnych "Zdrowe żywienie w przedszkolu i szkole" oraz wizualnych wspomagających pracę stołówek oraz sklepików szkolnych.

Warsztaty żywieniowe dla przedszkoli!

Jak warzywa wpływają na nasze zdrowie? Co jeść, aby być zdrowym? Tego i wielu innych ciekawych rzeczy dowiedzą się tym razem wrocławskie Przedszkolaki podczas warsztatów zdrowego żywienia, które poprowadzą studenci Dietetyki Uniwersytetu Medycznego.Zajęcia prowadzone są w formie quizów i zabaw tak,

"Ocena kondycji psychicznej" - projekt profilaktyki problemów zdrowia psychicznego

Projekt „Ocena kondycji psychicznej” jest finansowany w ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016–2020 (cel operacyjny 3: Profilaktyka problemów zdrowia psychicznego i poprawa dobrostanu psychicznego społeczeństwa).W ramach tego projektu realizatorzy

Warsztaty żywieniowe - niejadek i alergik w przedszkolu i szkole

Okazuje się, że prawdziwym wyzwaniem w żywieniu zbiorowym jest nie tylko przygotowanie posiłków, które zaspokoją potrzeby dzieci, ale również zachęcenie dzieci do spróbowania nowych potraw, jedzenia zdrowych posiłków podawanych w przedszkolu lub szkole.  Nawyki żywieniowe, psychologia jedzenia

Materiały

Z wielką przyjemnością prezentujemy materiały edukacyjne przygotowane w ramach projektu "Smacznie, zdrowo, wartościowo"! Opracowanie przedstawia zasady racjonalnego żywienia w przedszkolu i szkole oraz praktyczne porady o tym, jak dokonać zmian i osiągnąć sukces w zakresie prowadzenia sklepiku i stołówki w placówkach edukacyjnych.

Materiały skierowane są do dyrekcji szkół, nauczycieli, rodziców, intendentów, ajentów sklepikó szkolnych, pracowników stołówek i firm cateringowych oraz wszystkich osób  zainteresowanych tematyką żywienia dzieci i młodzieży w placówkach oświatowych.

tablica_a2_nr_1.pdf

tablica_a2_nr_2.pdf

tablica_a2_nr_3.pdf

wobbler_smacznie_1.pdf

wobbler_smacznie_2.pdf

wobbler_smacznie_3.pdf

smacznie_zdrowo_wartosciowo_2016.pdf

przepis_na_zdrowie_22-01-2018.pdf

e-mail: info@szkolawformie.pl, aleksandra.zygmunt@wcrs.wroclaw.pl

Doradca ds. żywienia: Grażyna Karczewska

tel. 71 772 49 37
kom. 668 010 360
e-mail: grazyna.karczewska@szkolawformie.pl

Ambasadorzy

Projekt “Smacznie, zdrowo, wartościowo” popierają:

Justyna Kasprzycka

– polska lekkoatletka, dwukrotna Mistrzyni Polski w skoku wzwyż
www.facebook.com/JustynaKasprzycka

dr hab. Joanna Wyka

– autorytet z zakresu technologii żywności i żywienia, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu

WKS Śląsk Wrocław S.A

- piłkarze WKS Śląsk Wrocław S.A
www.facebook.com/slaskwroclawpl

ambasador1_1.png

ambasador2-02.png

Listy certyfikowanych placówek

W projekcie "Smacznie, zdrowo, wartościowo" już 123 wrocławskie szkoły i przedszkola mogą pochwalić się wysoką jakością żywienia.
Certyfikat "Stołówka z certyfikatem zdrowego i racjonalnego żywienia"

O projekcie

"Aktywnie, zdrowo, na sportowo” to projekt zmierzający do poprawy jakości działań z zakresu promocji aktywności fizycznej we wrocławskich placówkach edukacyjnych. Jego celem jest motywowanie członków społeczności przedszkolnej i szkolnej do prowadzenia aktywnego stylu życia. Projekt obejmuje wsparcie merytoryczne nauczycieli i opiekunów w zakresie prowadzenia działań edukacyjnych oraz promocję aktywności fizycznej. Realizatorem projektu jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego oraz Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Materiały

Z przyjemnością prezentujemy materiały edukacyjne przygotowane w ramach projektu "Aktywnie, zdrowo, na sportowo".

Materiały skierowane są do dyrekcji szkół, nauczycieli, rodziców oraz wszystkich osób zainteresowanych tematyką aktywności fizycznej w placówkach oświatowych.

banner-love-sport-banner_1.pdf

cwicz-a2_1.pdf

cwicz-na-wf-a2_1.pdf

sportowy-idol-a2.pdf

radosc-z-aktywnosci-a2_1.pdf

e-mail: karolina.bielak@wcrs.wroclaw.pl, info@szkolawformie.pl

Lista certyfikowanych placówek

Jak dotąd w projekcie “Aktywnie, zdrowo, na sportowo” przyznano 34 certyfikaty promowania aktywności fizycznej.

Patronaty merytoryczne

MULTIMEDIA