O projekcie

"Smacznie, zdrowo, wartościowo" to projekt, którego celem jest poprawa jakości żywienia we wrocławskich placówkach edukacyjnych poprzez modyfikację menu stołówek przedszkolnych i szkolnych oraz asortymentu w sklepikach szkolnych. Najważniejszym krokiem do zmian jest podnoszenie świadomości żywieniowej u odbiorców projektu - rodziców, nauczycieli, uczniów, intendentów, ajentów i innych członków społeczności szkolnej. Poprzez prowadzone w projekcie działania chcemy sprawić, aby wrocławskie dzieci odżywiały się smacznie, zdrowo i wartościowo, a dzięki temu wyrosły na silnych i zdrowych dorosłych. Realizatorem projektu jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego oraz Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Działania:

• Certyfikacja stołówek przedszkolnych i szkolnych oraz sklepików oferujących produkty zdrowego i racjonalnego żywienia i prowadzących edukację żywieniową.

Lista certyfikowanych placówek

• Konsultacje z doradą ds. żywienia (jadłospisy w stołówkach szkolnych, asortyment sklepików, przygotowywanie posiłków, opracowywanie zapisów SIWZ, doradztwo w zakresie interpretacji Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 26 sierpnia 2015 r. w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań, jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach).

• Warsztaty żywieniowe dla uczniów szkół podstawowych.

• Szkolenia z zakresu żywienia dla intendentów, ajentów i rodziców.

• Opracowanie materiałów edukacyjnych "Zdrowe żywienie w przedszkolu i szkole" oraz wizualnych wspomagających pracę stołówek oraz sklepików szkolnych.

Wystartowała kolejna edycja certyfikacji zdrowego i racjonalnego żywienia!

Ruszył kolejny nabór do otrzymania certyfikatu zdrowego i racjonalnego żywienia w ramach projektu „Smacznie, zdrowo, wartościowo”! Zachęcamy do przesyłania zgłoszeń do 31 grudnia 2017 r.Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia oraz Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego

Spotkanie dla przedstawicieli firm cateringowych

Szanowni Państwo, zespół merytoryczny ds.promocji zdrowego żywienia i aktywności fizycznej dzieci i młodzieży zaprasza na spotkanie dla przedstawicieli firm cateringowych współpracujących z wrocławskimi placówkami edukacyjnymi. Planowany termin i miejsce spotkania: 8.11.2017 r.

Warsztaty kulinarne dla kucharzy i intendentów

Zapraszamy na warsztaty kulinarne dla kucharzy i intendentów!Podczas wspólnej pracy uczestnicy będą mogli nie tylko podpytać kucharza o tajniki gotowania, ale również świetnie się bawić i integrować! Podczas warsztatów w każdym dniu szkoleniowym będziemy przygotowywać cztery potrawy,

Materiały

Z wielką przyjemnością prezentujemy materiały edukacyjne przygotowane w ramach projektu "Smacznie, zdrowo, wartościowo"! Opracowanie przedstawia zasady racjonalnego żywienia w przedszkolu i szkole oraz praktyczne porady o tym, jak dokonać zmian i osiągnąć sukces w zakresie prowadzenia sklepiku i stołówki w placówkach edukacyjnych.

Materiały skierowane są do dyrekcji szkół, nauczycieli, rodziców, intendentów, ajentów sklepikó szkolnych, pracowników stołówek i firm cateringowych oraz wszystkich osób  zainteresowanych tematyką żywienia dzieci i młodzieży w placówkach oświatowych.

tablica_a2_nr_1.pdf

tablica_a2_nr_2.pdf

tablica_a2_nr_3.pdf

wobbler_smacznie_1.pdf

wobbler_smacznie_2.pdf

wobbler_smacznie_3.pdf

smacznie_zdrowo_wartosciowo_2016.pdf

Koordynator projektu: Karolina Bielak

e-mail: info@szkolawformie.pl, karolina.bielak@wcrs.wroclaw.pl

Doradca ds. żywienia: Grażyna Karczewska

tel. 71 772 49 22
kom. 668 010 360
e-mail: grazyna.karczewska@szkolawformie.pl

Ambasadorzy

Projekt “Smacznie, zdrowo, wartościowo” popierają:

Justyna Kasprzycka

– polska lekkoatletka, dwukrotna Mistrzyni Polski w skoku wzwyż
www.facebook.com/JustynaKasprzycka

dr hab. Joanna Wyka

– autorytet z zakresu technologii żywności i żywienia, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu

WKS Śląsk Wrocław S.A

- piłkarze WKS Śląsk Wrocław S.A
www.facebook.com/slaskwroclawpl

ambasador1_1.png

ambasador2-02.png

Listy certyfikowanych placówek

W projekcie "Smacznie, zdrowo, wartościowo" już 109 wrocławskich szkół i przedszkoli może pochwalić się wysoką jakością żywienia.
Certyfikat "Stołówka z certyfikatem zdrowego i racjonalnego żywienia"

Patronaty merytoryczne

MULTIMEDIA