Ruch to zdrowie

Subscribe to RSS - Ruch to zdrowie

„Superbohaterowie jedzą śniadanie” – spotkanie z piłkarzami Śląska Wrocław już za nami!

Jak wyglada śniadanie piłkarza? Dlaczego w ogóle powinniśmy jeść śniadanie? Czy zawodowi piłkarze lubią warzywa? Już znamy odpowiedzi na te pytania! Piłkarze WKS-u Śląsk Wrocław spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 34, żeby porozmawiać o zdrowym odżywianiu. Spotkanie odbyło się w ramach akcji „Superbohaterowie jedzą śniadanie”.

“Więcej zdrowia - więcej życia”. X Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia

Tradycją stało się to, że Wyspa Słodowa w ostatni weekend września zamienia się w centrum zdrowia i dobrej formy. Na Wyspie Słodowej 24 i 25 września odbędą się X Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia. W tym roku wydarzenie to będzie jeszcze bardziej wyjątkowe ze względu na obchodzony jubileusz. Podczas tej edycji wyróżnimy Partnerów, którzy wyjątkowo angażowali się w zmianę zachowań zdrowotnych mieszkańców Wrocławia.

Jak znaleźć motywację do regularnej aktywności fizycznej?

Zdrowie oraz sprawność fizyczna to wartości, których w żaden sposób nie da się wycenić. Kiedy są, często ich nie doceniamy, gdy znikają, żałujemy, że lepiej o siebie nie zadbaliśmy. Aby posiadać te dwa skarby jak najdłużej, należy regularnie uprawiać sport. Jak wsiąść na rower czy uczęszczać na zajęcia fitness trzy razy w tygodniu?- o tym przeczytamy poniżej.

Na Wyspie Słodowej kręcimy kilometry dobrej energii

Na zakończenie wakacji, 30 sierpnia, na Wyspie Słodowej niezwykłe wydarzenie promujące zdrowy styl życia i dobroczynność – „Kilometry dobrej energii”. Podczas akcji wrocławianie będą starali się pokonać jak najwięcej kilometrów na stacjonarnych rowerach, a tym samym ufundować sprzęt sportowy i wyprawki dla dzieci. Ponadto na Wyspie czekać będzie sporo dodatkowych atrakcji.