Studia II stopnia na wydziale filozoficznym Akademii Ignatianum w Krakowie to nie tylko wspaniała szansa na wszechstronny rozwój intelektualny, ale również okazja do przeżycia niezapomnianej przygody życiowej, która zaprocentuje w życiu osobistym i zawodowym. Dawno już upadł mit bezrobotnego humanisty. Dzisiejszy rynek pracy jest mocno nieprzewidywalny i wymaga on od uczestników nie tylko elastyczności i determinacji w zdobywaniu nowych umiejętności, ale również sporej otwartości w myśleniu i postrzeganiu rzeczywistości. Studia humanistyczne drugiego stopnia są wręcz idealną sposobnością pozwalającą studentowi rozwinąć te walory.
Satysfakcjonujące ścieżki rozwoju w ramach kierunku „Filozofia”
Studia drugiego stopnia na kierunku filozoficznym pozwalają nie tylko przeżyć pasjonująca intelektualną przygodę, zgłębiając na przykład wpływ filozofii klasycznej na cywilizacje, w której funkcjonujemy. Student ma możliwość wyboru specjalizacji poświęconej etyce i coachingowi. Te dwie domeny są szczególnie istotne w świecie zdominowanym przez natłok i sprzecznych informacji i trudnych do oceny etycznej przedsięwzięć oraz w otoczeniu, w którym nieustająca niepewność wymusza na nas nieustanny rozwój osobowy i intelektualny.
Współczesne studia filozoficzne dają studentowi jednak coś zdecydowanie więcej niż zdolność do krytycznego i wyraźnie nieszablonowego myślenia połączonego z odpornością na manipulacje. Absolwent studiów magisterskich z zakresu filozofii może się również poszczycić imponującymi kompetencjami retorycznymi, które przejawiają się nie tylkom w skutecznej i wyczerpującej argumentacji, ale również podczas negocjacji oraz nawiązywania i podtrzymywania owocnych relacji na niwie osobistej i biznesowej.
Nowy wymiar dziennikarstwa – jak osiągnąć sukces w cyfrowym świecie?
Studia II stopnia w Krakowie na kierunku dziennikarskim w Akademii Ignatianum są adekwatną odpowiedzią na metamorfozę, jaką przechodzi obecnie świat mediów.
Dziennikarstwo w mediach cyfrowych to nie tylko okazja do zdobycia twardych umiejętności z zakresu copywritingu oraz poznania psychologicznych i społecznych aspektów komunikacji medialnej. Wspomniana specjalizacja to także unikalna okazja na wyrobienie sobie szerszego spojrzenia komunikację wizerunkową w mediach cyfrowych. Dzięki temu przyszły absolwent może z powodzeniem ubiegać pracę nie tylko w mediach cyfrowych i tradycyjnych, ale również w agencjach marketingowych i instytutach PR. Studia z zakresu dziennikarstwa w mediach cyfrowych znakomicie komponują się z dowolnym innym kierunkiem studiów lub alternatywną ścieżką zawodową. Zdolność budowania przekonującej marki osobistej w kanałach cyfrowych to bowiem bezcenna i przede wszystkim uniwersalna umiejętność.